Lustro w salonie fryzjerskim – jakie wybrać?

Chyba nie istnieje coś takiego, jak salon fryzjerski bez lustra. Dla klienta to ono jest wyznacznikiem jakości pracy stylisty fryzur. To właśnie lustro jest obiektem, któremu klient najdłużej się przygląda. Na jego wybór składa się kilka czynników. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się, jakie lustro powinno znaleźć się w twoim salonie fryzjerskim – zapraszamy do lektury.

Reklamy

 

Niezbędny element wyposażenia

Meble fryzjerskie w dzisiejszym salonie fryzjerskim to bardzo istotny element wyposażenia, ważna jest ich funkcjonalność, wygoda, ale również estetyka, a o tym, jak ważną rolę odgrywa w salonie fryzjerskim lustro, nie trzeba przekonywać żadnego fryzjera. Przed każdym fotelem fryzjerskim, powinno stanąć lub zawisnąć lustro, w którym zadowoleni klienci mogą podziwiać efekt pracy swojego stylisty. Należy mieć jednak na uwadze, że lustro fryzjerskie nie jest zwykłym lustrem, a zwierciadłem specjalnie dostosowanym do potrzeb fryzjerów. 

Lustro a konsola

Niejednokrotnie lustra dedykowane salonom fryzjerskim noszą nazwę konsoli. Głównym jej elementem budowy jest oczywiście wspomniane lustro, ale konsola to coś więcej niż tylko kawałek szkła, w którym się odbijamy. Konstrukcja konsoli jest oparta na płycie meblowej, zazwyczaj wyposażona w dodatkową ramę. Dodatkowo może posiadać półkę, na którą zarówno fryzjer, jak i klient mogą odłożyć podręczne przedmioty. Najbardziej ekskluzywne modele mają również wbudowaną cześć z oświetleniem.

Jakie powinno być lustro do salonu fryzjerskiego?

Lustro mające znaleźć się w salonie fryzjerskim musi być przede wszystkim duże – jego wymiary i położenie powinny pozwolić klientowi na wygodne spojrzenie na siebie z każdej odległości oraz na możliwość obserwacji pracy fryzjera. Jeżeli do zwierciadła ma być przyłączona półka, musi ona być optymalnej wielkości – nie może być za duża, bo wówczas przeszkadzałaby klientowi, ale też nie za mała, aby nie obawiał się oprzeć na niej telefon komórkowy lub inny podręczny drobiazg. Ponadto jeśli do konsoli z lustrem zostało dołączone oświetlenie, to nie może ono być zbyt intensywne ani skierowane bezpośrednio na klienta, bo wtedy stanie się dla niego uciążliwe. Jako że lustro jest w swej naturze dość kruchym elementem wyposażenia, materiały, z którego zostało zrobione muszą być jak najwyższej jakości, co zapewni konsoli większą odporność na urazy mechaniczne i co za tym idzie – dłuższą żywotność.

Samodzielnie czy w zestawie?

Jeżeli masz już wizję na to, jak powinien wyglądać twój salon fryzjerski, to wspaniale – pozostało ci tylko wybrać pasujące do całości lustro. Jeśli jednak nie czujesz się urodzonym dekoratorem wnętrz, a wybranie choćby dwóch pasujących do siebie mebli jest dla ciebie dużym wyzwaniem, to może spodobać ci się opcja zakupu kilku elementów, w tym lustra, dobranych do siebie.

Zakup tego typu zestawu niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejszą zaletą takiego wyboru jest fakt, że wystrój wnętrza pozostaje spójny, nie tylko ze względu na utrzymanie pewnej stylistyki, ale również dlatego, że wszystkie meble są wykonane z tego samego rodzaju materiałów, w tym samym kolorze. Z wyborem zestawu wiąże się też aspekt ekonomiczny – jak to zwykle bywa, produkty kupowane w zestawie są tańsze niż kupowane osobno.

 

fot. mat. sponsora