28 maja 2024

Magda i Milena nagrodzone w konkursie Wolna – Niepodległa

Uczennice Szkoły Podstawowej w Uchaniach – Milena Kołtun i Magdalena Blicharz zostały laureatkami konkursu literackiego „Wolna – Niepodległa”.

Na dwa  dni przed Narodowym Świętem Niepodległości uczennice Szkoły Podstawowej w Uchaniach – Milena Kołtun i Magdalena Blicharz pojechały do Zamościa, aby odebrać nagrody za udział w konkursie literackim „Wolna – Niepodległa”.

Dziewczęta „cofnęły się w czasie” i przeprowadziły wywiady z bohaterami roku 1918, którzy mieli decydujący wkład w odbudowę niepodległej Ojczyzny po 123 latach niewoli. 

­

Milena została wyróżniona za pracę o Ignacym Paderewskim, natomiast Magda zajęła III miejsce za sprawozdanie ze swojego spotkania z Józefem Piłsudskim.

Wręczenie nagród w Zamościu miało charakter uroczystej gali w sali kina Stylowy z udziałem wszystkich laureatów z regionu zamojskiego i oczywiście organizatorów konkursu: posła Tomasza Zielińskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Zamościu, Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział w Lublinie.

Patronat honorowy nad konkursem objął premier Mateusz Morawiecki.

Naszym uczennicom gratulujemy, a ich sukces potraktujmy jak zachętę dla pozostałych uczniów z naszej szkoły do udziału w konkursach literackich, historycznych i innych organizowanych przez szkołę czy instytucje z zewnątrz – składa wyrazy uznania SP w Uchaniach.

­

info i fot. SP w Uchaniach


Zobacz też:

By przetrwać zimę… Pomoc dla SP w Gozdowie

By przetrwać zimę… Pomoc dla SP w Gozdowie


Zerknij na Instagram →