23 maja 2024

Małgorzata Todd: Lekcja pokera odc. 152

Bodzio obserwował samochód pani prezesowej z bezpiecznej odległości. Taśmy miał zawinięte w papier i dodatkowo umieścił je w plastikowej torbie. Zamierzał dokonać uczciwej, jego zdaniem, transakcji.

 

Lekcja pokera
odcinek 152

Skromność nie popłaca.


Bodzio obserwował samochód pani prezesowej z bezpiecznej odległości. Taśmy miał zawinięte w papier i dodatkowo umieścił je w plastikowej torbie. Zamierzał dokonać uczciwej, jego zdaniem, transakcji. Nawet nie fatygował się, żeby ostrzegać przed powiadamianiem policji. Jeśli działa w porozumieniu z organami ścigania, jej strata. Taśmy nie powinny trafić w ręce policji w interesie samej Buchniarzowej. On natomiast miał nadzieję poradzić sobie jak umiał. A był zdania, że umiał. Zwykł sobie powtarzać, że skromność nie popłaca i coraz mocniej w to wierzył.

Spodziewał się dwóch rzeczy: że w torbie z pieniędzmi znajduje się GPS i że kobiecie towarzyszą tajniacy. Doświadczenie nauczyło go, jak ich rozpoznawać. Z tym nie powinno być kłopotu. Był zadowolony, że zdecydował się zatrudnić wspólnika. Od początku starał się tak formułować komunikaty, żeby wyglądało, że jest jednym z porywaczy. Miał nadzieję, że mu się to udało. Nie tylko on powinien bać się każdej pary napotkanych oczu. Oni powinni też mieć świadomość, że są obserwowani.

 

CDN…

 

Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce na blogu) oraz podając e-mail do wysyłki.


Małgorzata Todd

mtodd.pl/blog