Mecze Unii

Hrubieszów

Reklamy

W środę 24 marca o godz. 14:00 na stadionie HOSiR odbędzie się zaległe spotkanie XI kolejki pomiędzy Ostoją Skierbieszów, a hrubieszowską Unią. Przedmecz juniorów o godz. 12:00.

***

Wielokrotnie przekładane zaległe spotkanie XI kolejki pomiędzy Ostoją Skierbieszów, a hrubieszowską Unią w końcu dojdzie do skutku. Po wielu decyzjach Wydziału Gier ZOZPN postanowiono zmienić gospodarza tego pojedynku i tak Unia Hrubieszów z roli gościa przemieniła się w gospodarza, natomiast w rundzie rewanżowej, czyli w XXVI kolejce to Ostoja będzie gościła zespół Mariana Cisło. Wszystkie zawirowania z tym spotkaniem wynikały z problemu, z jakim musi się zmierzyć Ostoja oraz inne kluby zamojskiej okręgówki, czyli złym stanem technicznym boiska, na którym rozgrywane są spotkania ligowe.

Zaległy mecz to dla dzisiejszego rywala Unii szansa na objęcie prowadzenia w tabeli przy ewentualnym pokonaniu hrubieszowskiej drużyny. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Ostoja zajmuje II miejsce w tabeli ustępując drużynie Kryształu Werbkowice tylko gorszym bilansem bramkowym. Ostoja Skierbieszów do Hrubieszowa przyjeżdża w jednym celu – wygrać i zgarnąć trzy punkty, które przybliżą ją do zwycięstwa w lidze, a co za tym idzie awansu do IV ligi. Nasz rywal w zimowym okienku transferowym nie próżnował, dokonując znacznych wzmocnień, które mają na celu ułatwić walkę o upragniony awans. Ostoję wzmocnili m.in.: Przemysław Kita, Roman Blonka, Adam Koszałka, Marcin Flejszer.
Unia Hrubieszów, jako gospodarz tego meczu, nie stoi oczywiście na straconej pozycji. Najważniejszym autem hrubieszowian będzie właśnie stadion, na którym Unia niejednokrotnie potrafiła pokonać faworyzowanego przeciwnika. W zespole Mariana Cisło zimą do wielkich roszad kadrowych nie doszło, skupiono się bardziej na wprowadzaniu zdolnej młodzieży do gry w drużynie seniorskiej. Czy taka polityka kadrowa przyniesie nam zwycięstwo z silną Ostoją? O tym przekonamy się już niebawem, kiedy obie jedenastki wybiegną na płytę główną HOSiR.

Opracował – Józek
Foto – Józek