Chopin – muzyka i miłość

Hrubieszów

Reklamy

21 marca 2010 roku na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury odbył się Koncert muzyczny „Chopin. Muzyka i miłość ”. Ten wyjątkowy koncert dedykowany wszystkim mieszkańcom Hrubieszowa i miłośnikom muzyki wspólnie przygotowali: HDK, Fundacja Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau oraz Hrubieszowskie Towarzystwo Muzyczne.

***

W programie znalazły się najpiękniejsze kompozycje Chopina, które zaprezentowali: Katarzyna Szlązak, Alicja Chrząstek, Agata Buta, Artur Mirocki i Kamil Flisiak – student Wydziału Muzykologii w Rzeszowie.

Fragmenty listów Chopina i wiersze inspirowane jego twórczością zaprezentowali młodzi recytatorzy z Fundacji Polsko – Francuskiej, członkowie Koła Teatralnego „ACRIMONIUM” oraz uczestnicy warsztatów „Zawód Prezenter”.

W wyjątkowy nastrój wprowadziły licznie zgromadzoną publiczność Paulina Jasina i Martyna Temporowicz, które wykonały pieśni Chopina, jak zwykle cudowny popis dał Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, który oczarował tańcami ludowymi tak bliskimi sercu Chopina.

Wśród płonących świec i kwiatów pięknie prezentował się obraz „Portret Chopina” wybitnej malarki hrubieszowskiej – Heleny Piekarz.

Całość koncertu wyreżyserowała Maria Marut – instruktor HDK.

***

Opracowała: Maria Marut

zobacz zdjęcia »