23 maja 2024

Marek Poznański chce debaty przed II turą wyborów na burmistrza

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Marek Poznański, jako jeden z kandydatów na funkcję Burmistrza Miasta Hrubieszowa, zwrócił się z prośbą do obecnie urzędującego burmistrza Tadeusza Garaja o zorganizowanie debaty poprzedzającej II turę wyborów, która odbędzie się w najbliższą niedzielę.

 

Poseł Poznański zaznaczył, że do tej pory nie odbyła się żadna debata, która przybliżyłaby sylwetki kandydatów na burmistrza miasta, programy i propozycje zmian. Jak zaznaczył, tego typu inicjatywa jest dla mieszkańców ważna i bardzo przez nich oczekiwana.

Marek Poznański pismo z prośbą o zorganizowanie debaty złożył w sekretariacie burmistrza miasta Hrubieszowa dziś rano (25.11).

Poniżej treść pisma skierowanego przez posła do burmistrza Tadeusza Garaja oraz zapis audio z dzisiejszej konferencji prasowej.

 

 


 

Hrubieszów 25.11.2014

 

Szanowny Pan

Tadeusz Garaj

Burmistrz Miasta Hrubieszowa

 

Zwracam się do Pana Burmistrza z uprzejmą prośbą o zorganizowanie debaty kandydatów na urząd burmistrza miasta Hrubieszowa, którzy weszli do II tury wyborów, zaplanowanych na 30 listopada 2014 r.

Debata była i jest oczekiwana przez mieszkańców naszego miasta, a niewątpliwie będzie miała wpływ na rozwój społeczeństwa obywatelskiego i wzmocnienie demokracji, która w ostatnim czasie poddawana jest w wątpliwość.

Do tej pory wielu mieszkańców Hrubieszowa nie miało możliwości poznania kandydatów na urząd burmistrza miasta Hrubieszowa, a także ich programów i propozycji zmian.

Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

 

Z wyrazami szacunku

Marek Poznański