14 czerwca 2024

Marek Poznański pierwszy w rankingu posłów zaangażowanych w sprawy sąsiedztwa polsko-ukraińskiego portalu porteuropa.eu

Portal porteuropa.eu przygotował ranking parlamentarzystów, zaangażowanych w sprawy sąsiedztwa polsko – ukraińskiego. Przy tworzeniu rankingu autorzy zwrócili uwagę nie na ogólne deklaracje czy np. dobrze się sprzedające w mediach wyjazdy na Majdan, ale na rozwiązanie konkretnych problemów, istotnych dla zwykłych Polaków i Ukraińców.

Reklamy

 

Pierwsze miejsce w rankingu przyznano hrubieszowskiemu posłowi Markowi Poznańskiemu. To w dużej mierze dzięki jego staraniom mogliśmy niedawno świętować sukces inicjatywy „Piesze przejścia graniczne” – otwarcie pierwszego na Lubelszczyźnie i drugiego (po Medyce) pieszego przejścia granicznego Dołhobyczów – Uhrynów.

Na ten moment czekaliśmy kilkanaście lat – i udało się. Należy też dodać, że inicjatywę „Piesze przejścia graniczne” wspierało w różny sposób (m. in. interpelacjami poselskimi) wielu posłów i europosłów, ale jeśli chodzi konkretnie o Dołhobyczów, działania Marka Poznańskiego były tu kluczowe.

Reklamy

Marek Poznański od początku wspierał także inne ważne inicjatywy, m. in. interpelował na początku kadencji w sprawie obniżenia absurdalnie wysokich cen rozmów telefonicznych między Polską a Ukrainą i Białorusią, co jest możliwe drogą administracyjną – m. in. poprzez zawarcie stosownej polsko-ukraińskiej umowy międzynarodowej. Dziś sprawa ta powraca i jest znów aktualna, dlatego liczymy na dalsze wsparcie posła Marka Poznańskiego w tej kwestii – jeszcze w tej kadencji.

Marka Poznańskiego został doceniony także za ogólne podejście do sprawowania funkcji posła – bezpośredniość w kontaktach z wyborcami, bliskość do spraw nurtujących zwykłych ludzi, autentyczne zaangażowanie w pracę na rzecz rodzinnego Hrubieszowa, Lubelszczyzny i kraju.

Reklamy


Więcej:

http://porteuropa.eu/ukraina/polityka/5504-ranking-poslowźródło: porteuropa.eu