27 kwietnia 2024

Maria Koszałka wicemistrzynią Polski! [ZDJĘCIA]

W dniach 8-11 czerwca  2023 roku, w Dębicy, rozegrane zostały finały XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów (jednocześnie Mistrzostwa Polski do lat 17) – Śląskie 2023. Medalistką tych zawodów została Maria Koszałka z hrubieszowskiej Unii.

Osiągnięcia sekcji pc Unii Hrubieszów:

Srebro Maria Koszałka 2007 w kat. wagowej 55 kg wynikiem 126 kg (57+69) sinclair 181,29 pkt.

4 m Oliwia Dziewiczkiewicz 2006 w kat. 81 kg – 126 kg (56+70) s. 145,07 p.

4 m Ryszard Poznański 2006 w kat. 61 kg – `186 kg(85+101) s. 287,21 p.

10 m Wojciech Belina 2007 w kat. + 102 kg – 133 kg (58+75) s. 147,32 p.

Treningi w Unii Hrubieszów prowadzą: Antoni Czerniak, Leszek Tarnawski i Ewa Mizdal – Usowska.

Złoty medal zdobyła podopieczna trenera Andrzeja Gawła (byłego zawodnika Unii Hrubieszów) – Weronika Ostrówka z Agrosu Zamość, w kategorii wagowej 76 kg, z wynikiem w dwuboju 149 kg,

W klasyfikacji łącznej (dz.+chł.) najlepszym klubem okazał się Budowlani-Kucera Nowy Tomyśl – 122 pkt., 2. Znicz Biłgoraj – 45 pkt., 7. Agros Zamość – 27 pkt., 12. Unia Hrubieszów – 21 pkt. Sklasyfikowano 52 kluby.

Klasyfikacja wojewódzka: 1. Lubelskie – 205 pkt., 2. Wielkopolskie – 168 pkt., 3. Mazowieckie – 125 pkt. Za rok Jubileuszowa XXX OOM w Sportach Letnich zostanie rozegrana na Lubelszczyźnie.