Marzysz o kolczyku? Nowo otwarte studio piercingu w Hrubieszowie Industrial Piercing zaprasza!

Przekłucia wykonujemy wyłącznie igłami, kolczyki są tytanowe, więc nie ma opcji uczulenia i odrzucenia go, a Ty będziesz w pełni zaopiekowany aż do czasu jego wygojenia.

Reklamy

Dodatkowo jeśli udostępnisz ten post na swoim profilu i oznaczysz pod nim dwie osoby, Ty i oni dostaniecie na start zniżkę 20% zaś wśród osób biorących udział w przedsięwzięciu wylosujemy osobę której za free wykonamy kolczyk jaki tylko sobie wymarzy.

­

Reklamy

­


Zapraszam do zaobserwowania naszych fanpage

Czym różni się wykonywanie kolczyków za pomocą pistoletu a czym wykonywanie ich przez piercera igłą?

Pistolet miażdży i deformuje tkankę tępym (choć spiłowanym ostro) zakończeniem w konsekwencji czego brzegi rany są nierówne, poszarpane, tkanka regeneruje się dłużej, jest podatna na zakażenia blizny, występuje ryzyko martwicy.

Przekłucie wygląda po prostu nieestetycznie- zazwyczaj od strony zapięcia. Tak- klient nie zauważy bliznowca powstałego na skórze jeśli nie odchyli ucha czy nosa. Niektóre kosmetyczki potrafią przekłuwać nimi języki.

Rana miażdżona jest to rana  powstała na skutek tępego urazu. Rozrywane są  naczynia krwionośne i tworzy się często krwiak, który w wielu przypadkach nie wchłania się  na skutek poddaniu tkanek nadmiernemu ciśnieniu.

Igła tworzy ciętą ranę, cięcie jest ostre. Tworzy charakterystyczne gładkie i równe brzegi, otaczające tkanki są nienaruszone, a rana zazwyczaj nie krwawi. Igły są zawsze użyte tylko raz do jednego przekłucia, są sterylne. 

Czy pomyślałeś komu wcześniej przekłuwano tym samym pistoletem ciało? Czy ta osoba nie była zarażona HIV, wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C, zółtaczką, nie miała choćby  infekcji?!

Nie ma możliwości sterylizacji pistoletu w autoklawie. Kosmetyczka używając najdroższych płynów nie  pozbędzie się z niego wirusów i grzybów. Może go zdezynfekować  ale nie wysterylizować by był jałowy.

Grubość igły i kolczyka dobiera się adekwatnie do anatomii ciała oraz danego przekłucia ciała. Przekłucie igłą jest precyzyjne, co za tym idzie piercer jest w stanie wykonać kolczyk pod idealnym kątem. Czego nie da się uzyskać pistoletem. Przez zły kąt Twoje przekłucie może się nigdy nie wygoić.

Kolczyki używane do przekłuć powinny być szczelnie zapakowane, wysterylizowane a nie wyciągnięte z gabloty i włożone do równie niesterylnego co one pistoletu.

Istotnym zaś dla uczuleniowców, a nawet najważniejszym,  jest rodzaj  tworzywa  z którego wykonano kolczyk.  Do pistoletów rzadko kiedy można nabyć kolczyki z mniej uczulającej stali chirurgicznej, zazwyczaj jest to stal zwykła, nierdzewna i pozłacana.

Obie zawierają w dużej ilości nikiel  (13-15%) oraz chrom (17-19%). Jony niklu uznawane są za najbardziej uczulające. Utrudniają procesy gojenia rany. Tak- przekłucie jest raną. Mogą powodować duszności, wysypkę, świąd, zapalenie spojówek, opuchnięcia, zaczerwienienia, , ropienie (nie mylić z limfą po przekłuciu igłą).  Dyrektywa niklowa zabrania w większości państw używania takich kolczyków. Szanujący się piercer nie użyje innego tworzywa niż tytan, bioplast, szkło czy złoto.

Nie muszą powodować ich od razu, mogą zwiększać się z czasem i skutkować reakcją  alergiczną nawet na monety znajdujące się w kieszeni. Dlatego też tytan dostępny we wszystkich kolorach jakie sobie zamarzysz, który jest gładki, błyszczący co za tym idzie łatwo go wyczyścić i nie uczula, to jedyne słuszne rozwiązanie jako materiał do przekłuć.

Piercer przechodzi kilka kilkudniowych a  kilkutygodniowych szkoleń, doskonali się również z wiedzy anatomicznej, rozrysowuje przekłucia i omawia za i przeciw ich wykonania, czas gojenia oraz jego higienę  by klient miał pewność, że rana zagoi się zdobiąc jego ciało piękną biżuterią a nie nabawi się chorób i kłopotów. Jak sądzisz ile szkoli się z obsługi pistoletu do wykonywania kolczyków?

Nie daj się skrzywdzić na całe życie! Zapraszam Cię po profesjonalnie wykonane kolczyki do pierwszego studia piercingu w Hrubieszowie,  Industrial Piercing, tel kontaktowy do studia 794 711 311

Wykonujemy  wszelkie kolczyki w twarzy, jamie ustnej, uszach oraz pępku.


Artykuł płatny – tekst i grafika mat. partnera


Zobacz też:

Wypadek w Łykoszynie. Do szpitala trafiła mieszkanka gminy Horodło i 4 inne osoby, w tym dwoje dzieci [ZDJĘCIA]

Wypadek w Łykoszynie. Do szpitala trafiła mieszkanka gminy Horodło i 4 inne osoby, w tym dwoje dzieci [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →