20 maja 2024

Matematyka w Staszicu – sukcesów ciąg dalszy

Uczniowie Staszica zainteresowani matematyką pracują nad rozwijaniem swojej wiedzy i umiejętności, doskonalą logiczne i analityczne myślenie. Procentuje to nie tylko coraz wyższym poziomem, ale także sukcesami w zmaganiach konkursowych.

 

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat. (Galileusz)

 

Brawo – Tomasz Budzyński i Mikołaj Folusz – uczniowie 1 klasy matematyczno-fizycznej (kl. 1a3) 3-letniego I LO im. ks. Stanisława Staszica. Systematyczna praca pod okiem nauczyciela matematyki, p. Marka Krasińskiego przyniosła efekty przekładające się na wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Kangur Matematyczny – konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O’Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata.

W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym.

 

Gratulujemy

info: I LO Staszic