25 czerwca 2024

Matylda Bień rywalizowała w Mistrzostwach Europy [ZDJĘCIA]

W dniu 10 grudnia 2023 roku, w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Europy Open w karate, w których startowała hrubieszowianka, zawodniczka Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin – Matylda Bień. Tym razem Matylda po dwóch walkach zakończyła Mistrzostwa na 1/8 finału.

Reklamy

Na stronie klubowej czytamy:

Mistrzostwa Europy Open to niewątpliwie bardzo cenna lekcja i na pewno zrobisz z niej użytek na poczet rozwoju własnej osoby! Na tym etapie każdy start daje wielki kapitał na przyszłość. Pamiętaj ’’Porażka jest przyprawą, która nadaje sukcesowi swój smak.”

Reklamy

Tomasz Bień – ojciec:

Matylda po dobrych walkach kończy ME Open w Budapeszcie na 1/8 finału. Jej apetyt był dużo większy – szczególnie po wicemistrzostwie zdobytym przed rokiem. Taki jest ten sport i na tym poziomie, że każda ze startujących ma dokładnie ten sam cel – wygrać wszystkie walki do końca turnieju. Natomiast ja głęboko wierzę w to, iż to dopiero początek. Młoda trzymaj się i realizuj marzenia – same się nie spełnią, a Ty o tym doskonale wiesz.

Reklamy

Czytaj: Czwarte miejsce Matyldy Bień na Mistrzostwach Europy! [ZDJĘCIA]

Marcin Pachniewski skomentował na fb:

W Hrubieszowie dawno nie było sportowca, który na arenach europejskich i światowych reprezentował nasz kraj i nasze miasto, już samo to świadczy o najwyższych kwalifikacjach i umiejętnościach, porażki wpisane są w każdą dziedzinę sportu i na każdym jej poziomie. Głowa do góry, jesteś jeszcze bardzo młodziutką seniorką, wszyscy trzymamy kciuki za kolejne występy! Powodzenia!

Zobacz: Matylda Bień brązową medalistką Mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]

Anna Bielecka:

Matylda jesteś wspaniała. W tak młodym wieku zdobyłaś światowe areny sportu. Jesteś po prostu najlepsza Będziemy mocno kibicować w Twoich kolejnych sportowych zmaganiach. Pozdrawiamy serdecznie.

Zobacz też:

Matylda Bień po Mistrzostwach Świata w Karate Kyukushin [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →Opracował – mak, fot. str. FB Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin