Medale dla hrubieszowskich strażaków – ZDJĘCIA

W czasie uroczystości, które odbyły się 1 lipca w Lublinie, dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymało medale za długoletnią służbę.

Reklamy

1 lipca 2021, w Lublinie, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe dla strażaków oraz druhów ochotników z terenu województwa lubelskiego.

W uroczystości uczestniczył wojewoda lubelski Lech Sprawka wraz z dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzejem Odyńcem, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski wraz z zastępcami st. bryg. Piotrem Zmarzem oraz st. bryg. Szczepanem Goławskim.

Reklamy

Wojewoda Lubelski pogratulował strażakom znakomitych osiągnięć i wyników w służbie oraz wyraził uznanie za działania ratownicze przeprowadzone po intensywnych opadach deszczu na terenie województwa lubelskiego oraz wzorowe podejście do wypełniania obowiązków służbowych.

W czasie uroczystości wręczono 12 Krzyży Zasługi, 18 Medali Za Długoletnią Służbę, 7 odznak „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz 4 awanse na wyższe stopnie służbowe.

Z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie dwóch funkcjonariuszy otrzymało medale za długoletnią służbę:

  • Piotr Caboń odznaczony został Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę,
  • Marcin Lebiedowicz odznaczony został Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę,

Zaproszenie nadbryg. Grzegorza Alinowskiego na uroczystą zbiórkę było okazją do złożenia podziękowań przez Komendanta Powiatowego st. kpt. Piotra Gronowicza na ręce Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki za pomoc finansową i uzyskanie zwiększenia budżetu przy realizacji projektu termomodernizacji obiektów komendy powiatowej w Hrubieszowie.

Pozyskane środki połączone były z dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Współpracę w tym zakresie rozpoczęto z poprzednim wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem, a w roku 2020 zakończono z obecnie urzędującym wojewodą.

(info i fot. Lubelski Urząd Wojewódzki, KPPSP Hrubieszów)


Zobacz też:

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi – ZDJĘCIA

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie