21 lipca 2024

Metalowe drzwi wejściowe – nowoczesne i trwałe

Bezpieczeństwo to obecnie jeden z najważniejszych aspektów, na który zwracamy uwagę, wybierając drzwi do naszego domu lub mieszkania. Kwestia ochrony dobytku i zapewnienie spokoju swoim bliskim są niezwykle istotne dla mieszkańców małych i dużych miast. To właśnie sprawia, że tak dużą popularnością cieszą się drzwi stalowe wyposażone w system antywłamaniowy, które są również wytrzymałe i odporne. 

Reklamy

Trwałe drzwi zewnętrzne 

Drzwi zewnętrzne z definicji to drzwi wejściowe do pomieszczeń użytkowych lub budynków, montowane na ościeżnicy, która jest przymocowana do zewnętrznych ścian. Ze względu na swoje umiejscowienie są one narażone na czynniki atmosferyczne. Drzwi takie przeznaczone są do pracy w obciążeniu klimatycznym i użytkowym. Z powodu montażu na ścianie drzwi zewnętrzne powinny tworzyć z nią zespolenie jako jednolity i trwały system, odporny na degradacyjne działanie opadów atmosferycznych, mrozu oraz słońca. 

Jak wykonane są metalowe drzwi zewnętrzne?

Drzwi metalowe zewnętrzne mają poszycie wykonane z ocynkowanej blachy. Skręcane lub spawane na narożach ramiaki mogą być wykonane ze stali albo drewna. W ościeżnicach mogą znaleźć się kształtowniki ze stali, wypełnione izolacją termiczną, aluminiowe profile lub drewniane ramiaki obłożone blachą albo stalą. Aby drzwi metalowe spełniały swoją funkcję i określone prawem wytyczne, muszą posiadać wewnątrz skrzydła materiał termoizolacyjny. Należy nim wypełnić także ościeżnicę, próg oraz przekładki izolacyjne w profilach ramy. Drzwi metalowe z naświetleniem i szybą muszą być wyposażone w tzw. ciepłe zespolenia. 

Reklamy

Rodzaje drzwi stalowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi stalowych, każdy z nich ma swoje unikalne cechy i zalety.

Rodzaje drzwi stalowych:

Reklamy
  • Drzwi antywłamaniowe – mają zwiększoną wytrzymałość. Są zaprojektowane w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa. Ich konstrukcja oraz zabezpieczenia utrudniają ich wyłamanie, posiadają także dodatkowe elementy wzmacniające, zamki wielopunktowe i przegrody antywłamaniowe.
  • Drzwi przeciwpożarowe – zostały zaprojektowane tak, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pożaru w pomieszczeniu. Posiadają właściwości izolacyjne, które pomagają zatrzymać ogień na jednym poziomie, co ułatwia bezpieczną ewakuację i minimalizuje straty.
  • Drzwi akustyczne – powstały, aby zminimalizować przepływ dźwięków pomiędzy pomieszczeniami. Posiadają specjalne uszczelki i wzmocnienia, które zapobiegają przenikaniu dźwięku.  

Drzwi stalowe KMT są wytrzymałe na warunki atmosferyczne, chronią przed włamaniem, a do tego są łatwe w konserwacji. Dodatkowo są energooszczędne, wyróżniają się również dobrą izolacyjnością i dźwiękoszczelnością.


tekst i fot. mat. partnera