Miała 2 promile i wiozła 9-miesięczne dziecko

Za spowodowanie kolizji drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenia na niebezpieczeństwo 9-miesięcznej córki, odpowie 43-letnia mieszkanka Hrubieszowa. Policjanci ustalili, że kobieta kierując VW Golfem miała 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo na przednim siedzeniu pojazdu przewoziła 9-mesięczne dziecko. Za ten czyn grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15:00 przy ulicy Piłsudskiego w Hrubieszowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w wymienionym miejscu doszło do kolizji drogowej.

Na miejscu zastali dwa uszkodzone pojazdy. VW Jetta, którym kierował 20-latek z Hrubieszowa oraz VW Golfa, w którym za kierownicą siedziała kobieta. Na przednim siedzeniu obok kierującej w foteliku siedziało 9-miesięczne dziecko.

Policjanci ustalili, że kierująca to 43-letnia matka dziecka. Po przebadaniu jej na stan trzeźwości okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie. Ustalono, że kobieta nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i wjechała w jego tył, doprowadzając do kolizji drogowej. 20-letni kierujący Jettą był trzeźwy.

Na miejsce wezwano ojca dziecka, któremu przekazano je pod opiekę.

Policjanci zabrali kobietę do komendy celem jej ponownego zbadania na stan trzeźwości. Zatrzymano jej prawo jazdy.

Teraz 43-latka odpowie za spowodowanie kolizji, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenie na niebezpieczeństwo swojej 9-miesięcznej córki, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

***

KPP w Hrubieszowie
mł.asp Edyta Krystkowiak