18 czerwca 2024

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w Staszicu

25 listopada uczniowie „Staszica” i Zespołu Palcówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Reklamy

Kariera pluszowego misia zaczęła się w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post” karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy’s Bear” – miś Teddy’ego. Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać”. Dwa lata później, w 1904 roku „Teddy Bear” był już tak popularny, że Roosevelt walczący o reelekcję, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.

Na obchody tegorocznego Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosiliśmy podopiecznych Zespołu Palcówek Szkolno- Wychowawczych w HrubieszowieDzień ten był okazją do świetnej zabawy.Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych przez panią pedagog Jolantę Korneluk – inicjatorkę imprezy. Następnie uczennice z klasy IB wraz z kolegą z  klasy IIA zaprezentowali inscenizację słowno – muzyczną przygotowaną pod kierunkiem  p. Joanny Lis.  Autorką scenariusza była Aleksandra Kubacka. W rolę misia wcielił się Łukasz Czarnota, który pojawił się na scenie wraz z Gabrielą Bańką, Ewą Kowalską, Martą Kowalską, Urszulą Kozicką, Aleksandrą Król, Aleksandrą Kubacką, Adą Kyc, Kingą Ligaj, Kamilą Łoś, Aleksandrą Nowosad, Dominiką Ogórek, Kamilą Sykut, Zuzanną Łuką.

Reklamy

W drugiej części spotkania wszyscy uczniowie wspólnie wykonywali prace plastyczne oraz uczestniczyli w zajęciach ruchowych i konkurencjach sportowych.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez p. Monikę Młynarczuk było malowanie twarzy i formowanie misia z kolorowych balonów , za co odpowiedzialne były uczennice klasy IC: Kinga Kaczoruk, Aleksandra Kowalska, Klaudia Majewska, Natalia Nowakowska, Agnieszka Omiecińska, Dorota Wróbel.

Reklamy

Jednak największą popularnością cieszyła się zabawa taneczna z naszym pluszowym misiem, wróżką, pszczółkami i ich królową . Nad oprawą muzyczną czuwał Grzegorz Wołos z klasy IC, zaś spotkanie na fotografiach uwiecznił Marcin Warszawa z klasy IB.

Na zakończenie wizyty wszyscy zaproszeni uczniowie otrzymali „Misiowe ordery” wykonane przez uczennice klasy IIE: Martę Drączkowską, Karolinę Duńską, Jagodę Węgorek, Jolantę Wilkos, Sylwię Zubko pod czujnym okiem opiekuna Szkolnego Koła PCK – Barbary Brzezickiej, pluszowe maskotki i balonowe misie. W ramach podziękowania za zaproszenie, otrzymaliśmy od naszych gości kosz słodkości.

 

Zdjęcia:

http://staszic.pl/?p=6472#more-6472

 

tekst: Monika Młynarczuk

fot: ZS nr 2