Mikołaj dla wszystkich…

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

„Są ludzie, którzy rozsiewają światło…..” . Idąc za myślą Phila Bosmana tacy są właśnie wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr1 w Hrubieszowie, którzy corocznie w dniu 6 grudnia biorą udział w pracach Św. Mikołaja na rzecz dzieci.

***

Mikołaj i jego pomocnicy wędrują do przedszkoli, szkół podstawowych, szpitala na oddział dziecięcy i domów prywatnych.

W tym roku zawitali pod Hrubieszowski Dom Kultury. Mikołaj zjawił się nie na saniach ale w bryczce. Wjechał na konnym zaprzęgu w całej okazałości z dwiema prześlicznymi śnieżkami, sprawiając radość w sercach malutkich hrubieszowian.

A wszystko to za sprawą wolontariuszy SKW, Adriana Szubtalskiego – wspaniale prezentującego się w stroju Mikołaja i Śnieżynek: Joanny Pochylczuk, Małgosi Bieleckiej, Marty Garbacz, Anny i Agnieszki Skrzyńskich, Joanny Zając, Natalii Palęgi, Diany Robczuk, Magdaleny Hołowacz, Anety Winnickiej, Magdaleny Krawczyk, pracowników Hrubieszowskiego Domu Kultury i tej najważniejszej – Pani Joanny Błaszczak oraz hojnych sponsorów.

Mikołaj niosąc radość w sercach maluczkich wspólnie z śnieżkami tańczył i bawił się, na koniec hojnie obdarował dzieci prezentami.

Mikołajki to dzień Świętego Mikołaja. Obchodzone są co roku 6 grudnia. Święto to powstało na cześć Świętego Mikołaja z Myry – cudotwórcy, który ratował miasto od głodu. Wykazał się odwagą i sprawiedliwością ratując od śmierci niesłusznie skazanych urzędników cesarskich. Według podań po bogatych rodzicach otrzymał w spadku znaczny majątek, którym chętnie dzielił się z ubogimi. Wyróżniał się pobożnością i miłosierdziem. Mikołajki są świętem zapowiadającym nadejście Świąt Bożego Narodzenia.

Zwyczajem w naszej kulturze jest obdarowanie dzieci, przyjaciół, znajomych i rodziny drobnymi prezentami. Tam, gdzie go jeszcze nie było, może zawitać chociażby za sprawą wolontariuszy SKW, bo przecież Mikołaj jest dla wszystkich… Należy dać tylko maleńki znak. Bo kto chce zobaczyć coś nadzwyczajnego, musi patrzeć na to, czego inni nie dostrzegają.

ZS nr1 B. Tomaszczuk

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009