19 czerwca 2024

Młodzi narzekają, że „tutaj się nic nie dzieje”. Weź udział w projekcie PAO

Witam Panie Maćku! 🙂 Postanowiłam podesłać Panu link do bardzo ciekawej inicjatywy dla młodych ludzi. Pomyślałam, że to będzie niesamowita szansa dla młodzieży z naszego miasta, zwłaszcza z racji bliskości z Ukrainą oraz faktu, że wszyscy narzekają, ze „tutaj się nic nie dzieje”.

Reklamy

 
Witam Panie Maćku! 🙂
 
Postanowiłam podesłać Panu link do bardzo ciekawej inicjatywy dla młodych ludzi. Mam znajomych, którzy brali udział w tym projekcie, sama mam zamiar wziąć w nim udział w tym roku. Całość polega mniej więcej na tym, że organizacja zapewnia odpowiednie szkolenia, wsparcie mentorów, naukę metodologii przeprowadzania projektów oraz niewielką pomoc finansową, a uczestnik ma za zadanie przeprowadzić w swoim mieście daną akcję, związaną z miastem i zainteresowaniami uczestnika.

Pomyślałam, że to będzie niesamowita szansa dla młodzieży z naszego miasta, zwłaszcza z racji bliskości z Ukrainą oraz faktu, że wszyscy narzekają, ze „tutaj się nic nie dzieje”.

Pozwoliłam sobie również wkleić przykładowy sposób ogłoszenia tej inicjatywy, który znajduje się pod spodem. 
 
Przy okazji – link do strony Pracowni Aktywności Obywatelskiej, która zajmuje się tym projektem:  
 
Link do grupy zrzeszającej aplikujących na Facebooku: 
 
 
Pozdrawiam z Krakowa, 
AM

***

10 lutego ruszyła rekrutacja do Pracowni Aktywności Obywatelskiej, programu dla uczestników z Polski, Ukrainy i Białorusi, którego celem jest wspieranie wartości demokratycznych. Zastanawiasz się, co kryje się pod tym hasłem?

Czy jesteś świadomy, że Twoje działanie ma wpływ na to, jak wygląda rzeczywistość? Czy wierzysz w to, że jedna osoba może zmienić otoczenie, w którym żyje? Czy wiesz, że na to, jak wygląda sytuacja na Twoim osiedlu lub w Twojej miejscowości zależy nie tylko od władz, ale też obywateli?

Pracownia Aktywności Obywatelskiej to miejsce, w którym możesz znaleźć odpowiedź na te pytania. Co więcej, dzięki udziałowi w warsztatach i współpracy z rówieśnikami z Białorusi i Ukrainy otrzymasz narzędzia i środki pozwalające na realizację Twoich pomysłów. Wspieramy i kibicujemy inicjatywom, które wiążą się z Twoimi zainteresowaniami i pasjami, ponieważ z doświadczenia wiemy, że jak się robi, co się lubi, to się robi to z zapałem i zaangażowaniem. 

Czy mamy jakieś wymagania? Głównym kryterium rekrutacji jest Twoja motywacja. Nie musisz znać języków obcych, ponieważ pracujemy w językach ojczystych (polski, ukraiński, białoruski, rosyjski). Nie musisz mieć również doświadczenia w dziedzinie podejmowania inicjatyw społecznych.

Jeśli masz od 18 do 25 lat i chcesz zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia, nie czekaj, zgłoś się! Wystarczy, że wypełnisz formularz aplikacyjny, który znajdziesz tutaj: