23 maja 2024

Mobilna wulkanizacja czyli przyszłość wulkanizatorów

Pomimo tego, że usługi wulkanizacyjne w większości przypadków kojarzą się nam przede wszystkim z naprawą opon po ich przebiciu wskutek najechania na ostry przedmiot bądź wjechania w dziurę o ostrych krawędziach, to wulkanizacja to również sezonowa wymiana opon wraz z ewentualnym ich przechowywaniem. W jakim kierunku zmierza branża wulkanizacyjna? Czy usługi wulkanizacji z dojazdem do klienta są dobrym pomysłem?


Wulkanizacja – zmiany w stronę klienta!

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że jak każda gałąź branży auto-moto, tak i wulkanizacja uległa w ostatnich latach olbrzymim zmianom i przemianom, na których zyskuje przede wszystkim klient. Jeżeli jeszcze kilka lat temu, aby wymienić komplet opon z zimowych na letnie trzeba było czekać w godzinnej kolejce do wulkanizatora, tak teraz można nie tylko umówić się na konkretną godzinę serwisu, ale nawet zamówić serwis z dojazdem w dogodne miejsce!

Co prawda już kilka lat temu można było dostrzec pojawiające się usługi związane z odebraniem samochodu od klienta, wymianą opon i odstawieniem samochodu na miejsce, to jednak nie zyskały one popularności – mało kto decydował się na rozstanie ze swoim pojazdem i powierzenie go niemalże nieznanej osobie!


Dojazd do klienta!

W przypadku wulkanizacji mobilnej cała procedura wygląda znacznie lepiej, a klient ani na minutę nie musi rozstawać się ze swoim pojazdem. Mobilna wulkanizacja polega na wymianie opon lub przeprowadzeniu ich serwisu w miejscu wskazanym przez klienta – cały osprzęt potrzebny do przeprowadzenia fachowej i profesjonalnej naprawy lub wymiany ogumienia mieści się w przeciętnym samochodzie dostawczym!

Tym samym klient nie tylko zyskuje na czasie wymiany opon lub przeprowadzenia naprawy, ale również może wykorzystać na to czas przebywania w pracy czy nawet robienia zakupów w dyskoncie spożywczym.


Takie same możliwości!

Mobilna wymiana opon pod względem fachowości i profesjonalizmu nie różni się w żaden sposób od usług świadczonych w punktach stacjonarnych. Najczęściej do pracy stosuje się maszyny tych samych producentów oferujące takie same możliwości – najczęściej bezłyżkowe montażownice gwarantujące brak jakichkolwiek uszkodzeń na felgach – również w przypadku zakładania opon w tak zwanym „naciągu”.


Przechowywanie opon?

Mobilne wulkanizacje to również często dodatkowe usługi, jak chociażby przechowywanie opon przez sezon do kolejnej wymiany. W ten sposób możemy zaoszczędzić miejsce w domowym składziku, garażu czy komórce, a jednocześnie zyskamy pewność, że nasze opony będą przechowywane w odpowiednich warunkach oraz zostaną odpowiednio zabezpieczone na ten czas.


Opony są ważne

Podsumowując, branża wulkanizacyjna w ciągu ostatnich lat przeszła olbrzymią zmianą, a jedną z oznak tego jest powstanie usług mobilnej wulkanizacji. To właśnie tego typu usługi pozwalają zaoszczędzić czas przy sezonowej wymianie opon, jak również przyczyniają się do rozpowszechnienia idei wymiany opon na letnie oraz zimowe – a tym samym do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach!

 

 

fot. mat. sponsora