16 czerwca 2024

Modele spodni damskich a konkretne typy kobiecych sylwetek

Panie z pewnością wiedzą, że każda z nich podsiada odmienny typ sylwetki. Niektóre z kobiet mogą pochwalić się szerszymi biodrami, zaś inne wąskimi ramionami. Jednak najważniejszym punktem każdej figury jest jej talia. To właśnie ją trzeba w odpowiedni sposób podkreślić lub nieco mocniej zaakcentować. Oczywiście najlepszą pomocą stają się tu odpowiednio dobrane spodnie, które z jednej strony wyeksponują dokładnie to co powinny, zaś z drugiej sprytnie zakryją drobne niedoskonałości. Jak więc można je dopasować do konkretnego typu sylwetki?

Reklamy

Jaki model spodni podkreśli atuty figury w kształcie jabłka?

Panie, które mogą pochwalić się figurą w kształcie jabłka tj. szerokie biodra i nieco wystający brzuszek, a także obfite uda i pośladki, powinny skupić się na tym, by spodniami podkreślić wcięcie w talii. Niestety, sylwetka w typie jabłka ma nieco zaburzone proporcje, jednak za pomocą odpowiednio dobrany spodni, można te drobne mankamenty szybko zatuszować. Wobec tego, na jakie modele warto stawiać? Otóż dobrym rozwiązaniem mogą okazać się spodnie damskie Levis, które mają proste nogawki, a także nieco wyższy pas. W ten sposób spodnie idealnie podkreślą wcięcie w talii, a proste – nawet nieco rozszerzane – nogawki pomogą optycznie wysmuklić nogi i dodać paniom kilka centymetrów wzrostu.

Spodnie do sylwetki w kształcie trójkąta – jakie modele się sprawdzą?

Sylwetka w typie trójkąta na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco problematyczna. Głównie wynika to z faktu, że posiada ona dość dużą dysproporcję pomiędzy szerokimi ramionami, a wyjątkowo wąskimi biodrami. W tym przypadku panie muszą poszukać spodni koniecznie z wyższym stanem, a także z nogawkami typu „dzwony”. Takie modele można znaleźć np. na Elwix.pl – wraz z maksymalnym zróżnicowaniem pod względem kolorów. Niemniej jednak jeansy „high waits” z szerokimi nogawkami pozwolą na to, by wyróżnić smukłą talię, a jednocześnie przenieść ciężar na dolne partie ciała – właśnie za pomocą szerokich nogawek. Takie spodnie u pań z sylwetką w typie trójkąta będą wyglądać fenomenalnie!

Reklamy

Jak dopasować jeansy do sylwetki w typie prostokąta?

Panie, które mogą pochwalić się sylwetkę w typie prostokąta, doskonale zdają sobie sprawę z tego, co jest największym źródłem ich problemu. Choć ramiona i biodra są wyjątkowo proporcjonalne, to jednak brak wcięcia w talii tworzy pomiędzy nimi prostą linię. To właśnie brak wyraźnego zaznaczenia pomiędzy biodrami i ramionami sprawia, że figura ta przypomina prostokąt. Jednocześnie dobrze dobrane jeansy mogą stać się świetnym rozwiązaniem. Kobiety z sylwetka w typie prostokąta powinny skupić się na podkreśleniu wcięcia w talii, a tu sprawdzą się świetnie jeansy typu „high waist”. Warto także dobrać do nich odpowiedni pasek, który jeszcze mocniej zaakcentuje obecność pożądanego wcięcia. Co więcej, warto wybierać modele typu „straight” lub „slim fit”, by maksymalnie odciążyć dolne partie ciała.

Sylwetka w typie klepsydry, czyli figura idealna

Jeśli panie posiadają figurę typu klepsydra, wówczas mogą się one nazwać prawdziwymi szczęściarami. Ta sylwetka wyróżnia się idealnymi proporcjami, a co za tym idzie, wszystkie modele jeansów jakie dostępne są np. na stronie: https://www.elwix.pl/manufacturer/wrangler/odziez-damska-spodnie, będą stanowić idealne dopasowanie. Figura w typie klepsydry może pochwalić się proporcjonalnymi ramionami i biodrami, a także wyraźnie zaznaczonym wcięciem w talii. Panie nią obdarzone mogą więc dowolnie wybierać konkretne modele spodni, gdyż zawsze będą one się w nich świetnie prezentować.

Reklamy

tekst i fot. mat. partnera