Moje zdanie

Jako założyciel i przewodnicząca Komitetu Mieszkańców ul. Dwernickiego na rzecz modernizacji ulicy i budowy obwodnicy Hrubieszowa poczuwam się do moralnego obowiązku odpowiedzieć na oszczercze pomówienia pod adresem pana Zbigniewa Doleckiego, rozpowszechniane ostatnio przez zdesperowaną i zagrożoną ekipę obecnego burmistrza Hrubieszowa, pana Franciszka Sucheckiego.

Reklamy

W ulotkach rozwieszanych po mieście stawia się panu Doleckiemu zarzut, iż "głosował w styczniu 2005 r. przeciwko wprowadzeniu do planu powiatu przebudowy ulicy Dwernickiego".

Oświadczam stanowczo, że od początku naszej walki o ulicę Dwernickiego Komitet mógł liczyć na pomoc i fachowe rady pana Doleckiego. Żaden z radnych i urzędników miasta czy powiatu nie pomógł nam w równym stopniu, co pan Dolecki. Niedoinformowaną, lub celowo zmyloną, ekipę obecnego Pana Burmistrza oraz wszystkich zdezorientowanych mieszkańców chcę poinformować, że modernizacja ul. Dwernickiego w 2005 r. wiązałaby się z wydatkowaniem jedynie środków własnych powiatu, natomiast przesunięcie tego przedsięwzięcia na rok 2006 pozwoliło wykorzystać na ten cel środki unijne w wysokości 75% całości kosztów.

Raz jeszcze dziękuję panu Doleckiemu za życzliwość, fachowe rady i pomoc, której wyniki będziemy niedługo oglądać – rusza bowiem modernizacja ulicy Dwernickiego.

Zeznający przed sądem składa przysięgę: "Będę mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę". Szkoda, że argumenty przytaczane przez pana burmistrza to tylko strzępki prawdy – zniekształcone i spaczone.

Przewodnicząca Komitetu Mieszkańców
ul. Dwernickiego
Iwona Szwanc