Msza św. na Placu Piłsudskiego odprawiana przez Benedykta XVI

W nocy z 25 na 26 maja, z parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie, pod kierownictwem ks. Tomasza Bazana, wyruszyła do Warszawy 50 – osobowa grupa pielgrzymów. Jechaliśmy do stolicy, aby na Placu Piłsudskiego, powitać następcę Św. Piotra – Benadykta XVI i uczestniczyć w sprawowanej przez niego Eucharystii. W oczekiwaniu na przyjazd Ojca Świętego wyciszyliśmy się wewnętrznie poprzez cichą modlitwę lub lekturę książek. Gdy Papież przyjechał już na Plac, witaliśmy go z entuzjazmem. Po kilku minutach przygotowań rozpoczęła się Eucharystia odprawiana wg formularza o Duchu Świętym.

Reklamy

br />W wygłoszonej homilii Papież przypomniał nam na czym polega prawdziwa wiara, przypomniał, że jest to głęboka, osobista relacja z Chrystusem, relacja oparta na miłości Tego, który nas pierwszy umiłował, aż do całkowitej ofiary z siebie.
Mimo deszczowej pogody z radością przeżywaliśmy ten piękny i wyjątkowy czas. Wszyscy byliśmy przemoczeni, ale szczęśliwi.
Po Mszy Świętej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy
w drogę powrotną na parking, gdzie czekał na nas autokar. Na trasie wstąpiliśmy do restauracji na ciepły posiłek. Do Hrubieszowa – zgodnie z planem – dotarliśmy na godzinę 20.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za łaskę uczestnictwa w tej pielgrzymce i za dar Ojca Świętego Benedykta XVI.

Marta S.

Reklamy

zobacz zdjęcia >>