My, oni wspólne sprawy

W ramach programu autorskiego „My, Oni wspólne sprawy” 11 i 12 lutego uczestniczki hrubieszowskiej grupy wychowawczej Hufca Pracy 3-12 przygotowały spotkania w salonach fryzjerskich dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Koło w Hrubieszowie.

Reklamy


Program realizowany jest w salonach fryzjerskich, w których kształci się młodzież z hufca, od listopada. Na ostatnich spotkaniach w salonach fryzjerskich „Oskar” i „Marta” uczennice pod nadzorem instruktorów praktycznej nauki zawodu przygotowały prezentacje połączone z pokazem właściwej pielęgnacji oraz higieny skóry głowy i włosów.

Uczestnicy WTZ oprócz wiedzy teoretycznej na temat budowy i struktury włosa, rodzajów włosów, kosmetyków do pielęgnacji, mieli również okazję skorzystać z porad i usług uczennic fryzjerstwa.

Było nie tylko mycie i modelowanie włosów, ale również masaż głowy, strzyżenie damskie i męskie oraz czesanie fantastycznych warkoczy. Uczennice miały okazję powtórzyć i ugruntować wiedzę teoretyczną, zastanowić się nad doborem fryzury dla każdej osoby, a podopieczni WTZ mogli dowiedzieć się czegoś interesującego i skorzystać z zabiegów upiększających.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Kolejny raz okazało się, że czasami nie trzeba aż tak wiele, aby sprawić przyjemność drugiej osobie, zwracając uwagę na jej potrzeby.

Działania realizowane w ramach programu mają na celu promocję dobrych praktyk, rehabilitację zawodową osób niepełnosprawnych oraz umożliwienie kontaktu pełnosprawnej młodzieży z osobami niepełnosprawnymi, przełamanie panujących stereotypów, zwiększenie motywacji uczniów do nawiązywania bliższego kontaktu z osobami niepełnosprawnymi i chęci wzajemnej współpracy.

 


Monika Jabłońska
Grupa wychowawcza HP 3-12 w Hrubieszowie