21 czerwca 2024

Na jakie gotowe ozdoby na tort warto się zdecydować?

Tort to wypiek, który towarzyszy ludziom przy wszystkich ważnych okazjach. Trudno jest sobie wyobrazić wesele, urodziny czy chrzciny bez tego ciasta. Wprawdzie najważniejszy powinien być mimo wszystko jego smak, ale nie da się ukryć, że tort okolicznościowy musi być także ładny. Nie każdy ma niestety duże umiejętności manualne, ale na szczęście w wielu sytuacjach z pomocą przychodzą gotowe ozdoby na tort. Co obecnie w tym zakresie oferuje rynek?

Reklamy

Toppery – gotowe ozdoby na tort, które podbiły rynek

Wymieniając gotowe ozdoby na tort, zacząć trzeba od topperów. Te dekoracje cukiernicze mają wbrew pozorom dość długą historię. Pojawiły się bowiem już w latach 50. ubiegłego wieku. Początkowo podbiły Stany Zjednoczone, potem trafiły do Europy, w tym również do Polski. Od samego początku cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku. Wiele osób stawia właśnie na te ozdoby na tort, bo są banalnie proste w użyciu. Wystarczy je wbić w górny blat ciasta i gotowe.

Jednocześnie toppery są dekoracjami, które robią bardzo duże wrażenie. Cechuje je duża uniwersalność – doskonale sprawdzają się w zasadzie przy każdej okazji. Trzeba jednak pamiętać, że są niejadalne. Produkuje się je z pleksi lub drewnianej sklejki. Dlatego stanowić mogą ciekawą pamiątkę.

Reklamy

Jadalne opłatki – oryginalne i proste w użyciu ozdoby na tort

Od pewnego czasu sporą popularnością wśród cukierników cieszą się również jadalne opłatki na tort. To ozdoby bardzo efektowne wizualnie. Przedstawiać mogą niemal wszystko. Stanowią więc świetny sposób na spersonalizowanie wypieku. Również i te dekoracje cukiernicze trzeba uznać za dość uniwersalne.

Ważną informacją jest to, że jadalne opłatki wbrew pozorom wcale nie są trudne w użyciu. Wystarczy nałożyć je na górę tortu na około 2 godziny przed jego podaniem. Najlepiej scalają się z masami na bazie tłuszczu. Zrezygnować z nich natomiast trzeba przy tortach pokrytych galaretką. Wtedy opłatek może ulec rozmiękczeniu.

Reklamy

Figurki z masy cukrowej – ozdoby na tort, które nigdy nie wyjdą z mody

Przed laty figurki z masy cukrowej były w zasadzie jedynymi dekoracjami cukierniczymi wykorzystywanymi do zdobienia tortów. Potem oferta gotowych ozdób znacznie się poszerzyła i figury z fondantu odeszły nieco w zapomnienie. Wiele osób uważało je za kiczowate. Jednak od pewnego czasu znowu wracają do łask i trudno się temu dziwić.

Figurki z masy cukrowej są naprawdę efektowne wizualnie. Mogą mieć różnorodne formy. Utrzymane są też w dość zróżnicowanej kolorystyce. Mocuje się je na górze ciasta. Wprawdzie można je zjeść, ale raczej niewiele osób się na to decyduje. Są bowiem twarde i bardzo słodkie.

Jadalne kwiaty – ozdoby na tort nie tylko dla romantyków

Nie wszyscy wiedzą o tym, że do dekoracji tortów wykorzystać można również kwiaty. Muszą to być jednak kwiaty jadalne. Zazwyczaj wykorzystywane są one podczas przyjęć organizowanych wiosną i latem. Uzupełnić mogą wystrój ciasta utrzymanego w stylistyce rustykalnej czy angielskiej.

Prym wiodą w tym przypadku kwiaty suszone, w które zaopatrzyć się można w specjalistycznych sklepach cukierniczych. Są to m.in. chabry, nasturcje, płatki róży czy bławatki. Każdy na pewno wybierze coś dla siebie.

Po jakie jeszcze gotowe ozdoby na tort można sięgnąć?

Oferta gotowych dekoracji cukierniczych na tort jest zaskakująco szeroka. Nikt więc nie powinien mieć problemu z wyborem odpowiednich dla siebie produktów.

Klasyką samą w sobie są np. dekoracje czekoladowe. W końcu chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby czekolady. Ozdoby tego rodzaju sprawdzają się doskonale podczas przyjęć urodzinowych czy jubileuszowych. Wbrew pozorom wcale nie są nudne, a przy tym doskonale smakują.

Warto też wiedzieć, że do ozdobienia tortu wykorzystać z powodzeniem można różnego rodzaju makaroniki i lizaki cukrowe. Za tego typu ozdobami z oczywistym względów przepadają przede wszystkim dzieci. Są one kolorowe i bardzo smaczne. Z tego powodu na ogół spotkać się z nimi można podczas imprez urodzinowych.


tekst i fot. mat. partnera