Napadł na 67-letnią kobietę. Odpowie za rozbój

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca miasta, który dokonał rozboju na 67-letniej Hrubieszowiance. Mężczyzna napadł na samotnie idącą po zmroku kobietę i używając przemocy skradł jej torebkę. Policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali utracone mienie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór,  około godziny 19: 00 do dyżurnego komendy policji w Hrubieszowie przybiegła roztrzęsiona kobieta. Z jej relacji wynikało, że  chwilę wcześniej została napadnięta przez nieznanego  mężczyznę. Jak wynikało z ustaleń kobieta została zaatakowana przez napastnika przy ulicy Partyzantów.
 
Dyżurny skierował tam patrol policji. Po około 20 minutach policjanci zatrzymali mężczyznę, którego zauważyli przy ulicy Prusa, kiedy przeglądał swoje łupy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali w całości utracone mienie.
 
Jak się okazało napastnik to 45-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Wczoraj Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosowywał wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
 
 
źródło: KPP Hrubieszów (EK.)