17 czerwca 2024

Nowy skaner RTG do prześwietlania wagonów kolejowych

W dniu 6 marca odbędzie się uroczyste oddanie do użytku skanera RTG do prześwietlania wagonów kolejowych w Hrubieszowie oraz nowej siedziby Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim.

Reklamy

Skaner RTG jest pierwszym tego typu urządzeniem na kolejowym przejściu granicznym w województwie lubelskim. Wartość inwestycji obejmującej urządzenie wraz z infrastrukturą budowlaną to 16,4 mln złotych. Skaner zainstalowany został na szerokotorowej linii kolejowej prowadzącej do terminala w Sławkowie, co znaczenie ułatwi walkę z przemytem na granicy polsko-ukraińskiej.

Obecnie Służba Celna w Tomaszowie Lubelskim dysponuje oprócz nowej siedziby oddziału celnego m.in. nowoczesnym budynkiem kontrolno-magazynowym, wagą, rampą rozładunkową, zapleczem socjalnym dla kierowców oraz placem postojowym dla blisko 60 pojazdów ciężarowych. Oddział Celny w Tomaszowie Lubelskim stanowi ważne zaplecze dla granicznego Oddziału Celnego w Hrebennem. Środki na realizację przedsięwzięcia zostały zagwarantowane w uchwale Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Modernizacja Służby Celnej w latach 2009-2011 r.” Wartość inwestycji to 18 mln zł.

Reklamy

 

Info: SCRP