20 lipca 2024

O nałogach, patologii i agresji rozmawiali w Zespole Szkół nr 1

Dzisiaj w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie policjantów z młodzieżą. Podczas spotkania z uczniami omówiono tematykę nałogów, patologii, agresji w szkołach oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać młodego człowieka na terenie szkoły lub też poza nią.

Reklamy

 

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci na zaproszenie Pani Pedagog Aliny Tyszkiewicz udali się na spotkanie, do Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, aby porozmawiać z młodzieżą, na temat bezpieczeństwa.

Spotkanie odbyło się w dwóch klasach pierwszych. Omówiono tematykę nałogów, patologii, agresji w szkołach oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać młodego człowieka na terenie szkoły lub też poza nią.

Reklamy

Policjanci przedstawili uczniom także wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji.

Omówiono zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w swoim codziennym życiu.

Reklamy

Takie spotkania mają także na celu rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie takich niebezpieczeństw, a także zapoznanie młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)