20 lipca 2024

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w ZSM nr 2

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie rozpoczęły się 11 lutego. Na początku ogłoszony został konkurs na plakat i prezentację multimedialną.

Reklamy

18 lutego 2014 roku odbyło się szkolenie na temat bezpieczeństwa w Internecie dla klas I-III. Aleksandra Guluk z kl. VI a oraz Oliwia Wiśniewska z kl. VI b wspaniale poprowadziły całe zajęcia.

Uczniowie mieli okazję oglądając krótkie filmiki /z cyklu: „Owce w sieci”/ zapoznać się z zagrożeniami czyhającymi na każdego internautę. Starsze koleżanki przekazały wszystkim cenne informacje, że w Internecie każdy musi być ostrożny, nie może podawać swoich danych osobowych oraz nie może ufać osobom poznanym w sieci . Podały również numer telefonu na który można dzwonić o każdej porze, gdyby coś niepokojącego się wydarzyło.

Reklamy

Bardzo ucieszyliśmy się wszyscy z odwiedzin naszej koleżanki Natalki Łaty absolwentki Szkoły Podstawowej. Natalka przybyła na nasze zaproszenie, aby opowiedzieć o projekcie na koszulkę , który wykonała w ubiegłym roku na konkurs z okazji DBI.

W nagrodę taką koszulkę wręczył jej oficjalnie podczas szkolenia Pan dyrektor Andrzej Jurczyński.

Reklamy

Natalka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała, jak powstał projekt i co on oznacza. Stwierdziła również, iż najtrudniej jest „przelać” obraz z wyobraźni na papier.

Kolejnym punktem szkolenia było ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszy plakat z okazji DBI.

Komisja w składzie:

Dyrektor Andrzej Jurczyński

Pani Anna Olejarz

Pani Bogusława Hrycaj

W ocenie plakatów brały również udział klasy:

II b z wychowawczynią Panią Katarzyną Beń

III a z wychowawczynią Panią Danutą Pirogowicz

III b z wychowawczynią Panią Joanną Łatą

A oto wyniki:

I miejsce: Jakub Obszyński i Łukasz Magierka /plakat nr 3/

Martyna Mróz, Oliwia Kogut i Zuzanna Kaniuga /plakat nr 1/

II miejsce: Anna Najczuk i Sara Urban /plakat nr 2/

Dominika Orłowska /plakat nr 8/

III miejsce: Aleksandra Rezler /plakat nr 4/

Dziękujemy jeszcze raz Natalce Łacie za przybycie oraz wszystkim naszym młodszym kolegom i koleżankom z klas I-III, że tak aktywnie wzięli udział w szkoleniu, a co najważniejsze, że byli bardzo skupieni i zdyscyplinowani. Wniosek jest jeden – musiało im się podobać.