20 lipca 2024

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej znieważony!

Dzień po uroczystościach Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny szaleniec próbował uszkodzić obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w klasztorze na Jasnej Górze. Na szczęście jest już w rękach policji. Obraz został nietknięty.

Reklamy

– Nad ranem mężczyzna usiłował uszkodzić Święty obraz. Obrazowi nic się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany przez straż jasnogórską i przekazany w ręce policjantów. Prawdopodobnie odpowie za znieważenie uczuć religijnych. Policja sprawdza też co nim kierowało – specjalnie dla portalu niezalezna.pl powiedziała podinsp. Joanna Lazar, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

„Mężczyzna rzucił w kierunku słynnego wizerunku najprawdopodobniej żarówki wypełnione czarną farbą. Do Częstochowy przyjechał najpewniej już z takim zamiarem. Dzięki szybie zabezpieczającej obraz w żaden sposób nie ucierpiał.” – dodała podinspektor.

Reklamy

„Wierni dzwonią do nas ze łzami w oczach, pytają, co się stało. Uspokajamy, że obraz jest cały, w żaden sposób nieuszkodzony” – powiedział o. Jasiulewicz . Przyznał, że zajście poruszyło również zakonników, którzy zgromadzili się na modlitwie. Na miejsce przybyli też biskupi częstochowscy. Po zajściu Kaplica Cudownego Obrazu została zamknięta. Ponownie otwarto ją dla wiernych w niedzielę przed południem, a następnie odprawiono suplikacje oraz modlitwy wynagradzające.

„Wraz z biskupami częstochowskimi, ojcowie i bracia paulini odprawili modlitwy ekspiacyjne. Prosimy wszystkich o włączenie się do tej modlitwy” – zaapelował przeor.

Reklamy

Jasnogórski obraz Matki Bożej to jeden z najsłynniejszych obrazów, znajdujących się w Polsce. Jego historia sięga XIII w., powstał prawdopodobnie na Bałkanach. Ok. połowy XIV w. znalazł się w rękach Andegawenów, gdzie otoczono go czcią jako relikwię, namalowaną rękoma św. Łukasza Apostoła.

 
My również dołączmy się do Modlitwy wynagradzającej Matce Bożej za tak straszną zniewagę.
 
 
 
ŁM
Źródło: niezalezna.pl