Odchudzanie z dietą pudełkową

Kto nie chciałby schudnąć bez wyrzeczeń i bez wyciskania z siebie siódmych potów na siłowni? Okazuje się, że jest na to całkiem prosty sposób – dieta pudełkowa, która na trzy sposoby pomaga nam spalać zbędne kilogramy bez konieczności głodzenia się i bez codziennych ćwiczeń. Jak to działa?

Reklamy

Po pierwsze, zdrowa żywność

Czy wiesz, co powinno być podstawą diety odchudzającej? Z pewnością nie jest to jadłospis, który wyklucza tłuszcz lub inne grupy substancji odżywczych. Zdrowa dieta odchudzająca musi być różnorodna i dobrze zbilansowana. Powinna bazować na podstawowych produktach spożywczych, nie na tych wysoko przetworzonych, jak fast food czy dania gotowe do odgrzania. Takie potrawy zawierają bowiem konserwanty, wzmacniacze smaku i inne chemiczne dodatki, które są dla naszego organizmu toksynami, utrudniającymi spalanie zbędnych kilogramów. Wykluczając je z jadłospisu, jesteśmy na dobrej drodze ku odzyskaniu szczupłej sylwetki. Jednak, aby jeść nisko przetworzoną żywność, musimy albo gotować sami, albo zamawiać jedzenie, na przykład w ramach cateringu dietetycznego.

Po drugie, deficyt kaloryczny

Czy wiesz, dlaczego przybierasz na wadze? Nadprogramowe kilogramy to bezpośredni skutek spożywania zbyt dużej ilości kalorii w stosunku do faktycznego zapotrzebowania organizmu na energię. U każdego zapotrzebowanie to jest inne: mniej kalorii powinna przyjmować osoba, która pracuje przy biurku, a więcej ktoś pracujący fizycznie czy chociażby kobieta karmiąca piersią. Codzienna dieta musi uwzględniać zapotrzebowanie organizmu na kalorie po to, aby wraz z posiłkami pokrywać je w optymalnym stopniu, a nie przekraczać. Jeśli chcemy stracić na wadze, musimy dodatkowo w rozsądny sposób zaplanować także nieznaczny deficyt kaloryczny, czyli obniżyć dobową podaż kalorii o około 100 kcal. W taki sposób organizm będzie zmuszony pobierać nieco energii ze swoich rezerw tłuszczowych, a to przełoży się na utratę wagi. Dlaczego więc typowa głodówka nie jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli gwałtownie przestaniemy jeść, osiągniemy odwrotny rezultat. Najpierw organizm faktycznie zacznie spalać tłuszcz, jednak gdy tylko wrócimy do normalnego jadłospisu, nadrobi zaległości i błyskawicznie odbuduje swoje rezerwy w postaci tkanki tłuszczowej.

Reklamy

Po trzecie, regularne posiłki

Czy wiesz, dlaczego warto jeść pięć posiłków dziennie? Hasło „dieta pudełkowa Lublin” wpisują w przeglądarkę przede wszystkim te osoby, którym trudno jest znaleźć czas na regularne jedzenie wszystkich posiłków w ciągu dnia. Tymczasem układ pokarmowy potrzebuje takiej regularności, aby zadbać o wydajność i efektywność swojej pracy. Kiedy jemy w równych odstępach czasu, metabolizm usprawnia się i przyspiesza. Wyeliminowane zostaje nieprzyjemne uczucie ciężkości, brak energii czy ospałość. Organizm dobrze radzi sobie z przyjmowaniem kolejnych posiłków, trawi je sprawniej i łatwiej oczyszcza się z toksyn.

Jak widać dieta pudełkowa pomaga schudnąć na wiele sposobów, które są od siebie wzajemnie zależne. Pamiętaj jednak, aby nie oczekiwać od niej efektu „wow”. Na diecie pudełkowej schudniesz około pół kilograma tygodniowo, ale będzie to trwała zmiana, wraz z którą poprawi się także Twoje samopoczucie.

­

(tekst i fot. mat. partnera)