Odpowie za ciężki uszczerbek na zdrowiu

Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca naszej gminy, który odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna wyjeżdżając swoim autem z posesji , nie zauważył dwóch przechodniów na przejściu. Jeden z nich chcąc zwrócić uwagę kierującego, kopnął w zderzak pojazdu. Wtedy kierowca wysiadł i uderzył go w twarz.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12:00 na jednej z ulic Hrubieszowa. Na miejscu policjanci ustalili, że 30-letni kierujący passatem cofał z jednej z posesji. Wykonując ten manewr nie zauważył, że na przejściu dla pieszych znajdują się dwaj mężczyźni. Aby nie doszło do potrącenia, jeden z przechodniów chcąc zwrócić uwagę kierującego uderzył ręką w dach pojazdu, a drugi kopnął w zderzak.
 
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca wysiadł wtedy z auta i uderzył ręką w twarz 34-letniego mieszkańca gminy Hrubieszów. Mężczyzna przewrócił się na asfalt, doznając obrażeń ciała w postaci złamania podstawy czaszki. Policjanci zbadali kierującego na stan trzeźwości, był trzeźwy. Natomiast pieszego zabrano do szpitala, gdzie pobrano krew do badań.
 
Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (E.K.)