29 maja 2024

Odpowiedzą za napad na kierowcę autobusu

Za usiłowanie rozboju odpowie trzech sprawców, którzy podczas jazdy autobusem zażądali od kierowcy wydania pieniędzy. Kiedy spotkali się odmową, rzucili się na kierowcę wyciągając go z pojazdu. Napadnięty zdołał z powrotem wejść do autobusu i powiadomić Policję. Funkcjonariusze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy gm. Trzeszczany w wieku 16, 20 i 22-lat.

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali sprawców usiłowania rozboju na kierowcy autobusu. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek przed godziną 17.00 w miejscowości Bogucice. Młodzi mężczyźni jadąc pojazdem jako pasażerowie poprosili kierowcę o zatrzymanie pojazdu poza przystankiem z uwagi na panujące warunki atmosferyczne.
 
Kiedy kierowca zatrzymał autobus sprawcy w wieku 16, 20 i 22 lat zażądali  od niego pieniędzy. Kiedy kierowca odmówił i poprosił o opuszczenie pojazdu, rzucili się w na niego wyciągając na auta. Tam doszło do kolejnej „szarpaniny”. Kierowca zdołał z powrotem „wskoczyć” do samochodu i odjechać. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawców. Wszyscy są mieszkańcami gm. Trzeszczany.
 
16-latek został zatrzymany przez policjantów z ruchu drogowego. 22-latek wpadł w ręce policjantów z posterunku policji w Werbkowicach natomiast 20-latek został zatrzymany przez mundurowych z posterunku w Trzeszczanach. Sprawcy usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
 
 
Info: KPP w Hrubieszowie