18 czerwca 2024

Strabag wybuduje Park Handlowy w Hrubieszowie

STRABAG Sp. z o.o. wybuduje dla inwestora ARDOM Sp. z o.o., S.K. Park Handlowy w Hrubieszowie. Inwestycja została podzielona na dwa etapy, a wykonawca do połowy marca 2017 r. odda pierwszy jej etap. Wartość kontraktu wynosi 5 mln PLN netto, a całej inwestycji 8 mln PLN netto.

Reklamy

 

  • Jedyny kompleks handlowy w Hrubieszowie na Lubelszczyźnie
  • 30 nowych miejsc pracy w usługach handlowych
  • Termin realizacji: marzec 2017 r.
  • Wartość inwestycji: 5 mln PLN netto

 

Parterowy obiekt o powierzchni całkowitej 2 723 mkw. z parkingiem na 70 samochodów powstanie w centrum handlowym miasta, pomiędzy ul. Dworcową i ul. Kolejową. Obiekt w I etapie zostanie przeznaczony na 6 sklepów marek, które dotąd nie były dostępne w Hrubieszowie. Na 1 979 mkw. powierzchni handlowej obecne będą takie marki, jak m.in. PEPCO, CCC, KiK i RTV Euro AGD.

Polska jest jednym z najważniejszych, zaraz po Rosji, rynków centrów handlowych w regionie Europy południowo-wschodniej. Znajduje się też w pierwszej trójce najaktywniejszych. W ubiegłym roku największa powierzchnia handlowa powstała nie – jakby można by się tego spodziewać – np. w Warszawie, ale w Bydgoszczy. Pokazuje to, że oczekiwania klientów i aktywność deweloperów nie koncentrują się tylko na największych miastach w kraju. Jako jeden z głównych wykonawców centrów handlowych w Polsce bardzo uważnie przyglądamy się temu rynkowi. Deweloperzy są coraz bardziej aktywni w mniejszych miastach, w tym w przygranicznych lokalizacjach od strony wschodniej i południowej. Hrubieszów jest bardzo dobrym dowodemna to, że wschodnie i południowe rejony kraju sukcesywnie się rozwijają – mówi Jacek Kowalski, dyrektor zarządzający w Dyrekcji Budownictwa Ogólnego STRABAG Sp. z o.o.

Reklamy

Park Handlowy wspólnie z obecnie działającym w tym miejscu Centrum Handlowym MAX, w którym już znajdują się: supermarket Carrefour, Jysk, Martes Sport, Media Expert, Natura, Textil Market, Meble Bodzio, My Center, będzie jedynym wielkopowierzchniowym kompleksem w Hrubieszowie, o powierzchni ponad 10000 m2. Zasięg oddziaływania to 30 tys. potencjalnych klientów mieszkających w odległości 15 min. od niego oraz ponad 70 tys. mieszkańców Hrubieszowa i okolic. Jednocześnie lokalizację tę dzieli ok. 20 km od granicy polsko-ukraińskiej, będzie zatem atrakcyjna dla klientów zza wschodniej granicy kraju. Najbliższe konkurencyjne ośrodki handlowe znajdują się w odległości ok. 50 km – w Chełmie i Zamościu. Powstający Park Handlowy budowany przez STRABAG dla ARDOM Sp. z o.o., S.K. stanowi zatem odpowiedź na potrzeby rozwijającego się miasta i regionu.

STRABAG w Polsce występował w roli Generalnego Wykonawcy ponad 40 obiektów handlowych, realizując m.in. tak gigantyczne projekty, jak Galeria Katowicka i katowickie Silesia City Center, Felicity w Lublinie czy też Galeria Krakowska. Obecnie na terenie województwa lubelskiego prowadzi m.in. rozbudowę Fabryki Lubella w Lublinie dla Grupy Maspex Wadowice oraz Rozbudowę Publicznego szpitala Klinicznego nr 1 Uniwersytetu Medycznego.

Reklamy


KONTRAKT W LICZBACH:

Kubatura: 16 tys. m3

Powierzchnia całkowita: 2 tys. 723 m2

Powierzchnia użytkowa: 2 tys. 504 m2

Powierzchnia handlowa: 1 tys. 979 m2

Parking: 30 miejsc

Konstrukcja: żelbetowa


STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu 73 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości około 14 mld Euro. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach.

Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 900 mln EUR.

Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.pl

 

 

Biuro Prasowe STRABAG Sp. z o.o.

Fot. Wizualizacja/ ARDOM