Dzieci z Hrubieszowa odpoczywały w Złotych Piaskach

W dniach 1.07 – 11.07 2016 r. grupa trzydziestu czterech dzieci z Hrubieszowa i okolic odpoczywała na kolonii w Złotych Piaskach, w Bułgarii.

Reklamy

 

Wypoczynek został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracji Rodzin „Przystań” przy udziale pani Magdaleny Stasiuk.

Miasto położone w północnej części Morza Czarnego, w przepięknej i wyjątkowo czystej zatoce. Znajduje się na terenie Parku Narodowego „Złote Piaski”. Otoczone jest zielonymi, lesistymi wzgórzami. Kurort ten zaliczony jest do największego na północnym wybrzeżu.

Legenda głosi, że to właśnie tutaj piraci zakopali ogromną ilość swych złotych skarbów. Ziemia jednak się zemściła za ich czyny, zmieniając ich bogactwa w cudowny piasek. Największe walory tego miejsca to gorące morze, spokój, lecznicze źródła mineralne, piękny stary las, który ciągnie się aż do samej plaży pokrytej wspaniałym, złotym piaskiem – stąd też nazwa miejscowości. Poza naturalnymi, wspaniałymi warunkami do wypoczynku, kurort wyposażony jest w urządzenia balneologiczne.

Podczas wypoczynku czas upływał nam na słonecznym plażowaniu i zażywaniu kąpieli w przepięknym Morzu Czarnym, rozgrywkach sportowych w siatkówkę i tenisa stołowego, zwiedzaniu okolicy, która urzekła nas swoim urokliwym czarnomorskim charakterem, grach terenowych oraz organizowanych dyskotekach. Podczas pobytu opieką wychowawczą zajęła się Iwona Kociach i Stefan Omielski.

 

Autor: Stefan Omielski