Ogromny sukces młodych matematyków ze Staszica

Znamy wyniki XXX Międzynarodowego Konkursu „Mathématiquessans Frontiéres” (Matematyka bez granic – edycja polska).

Reklamy

 

W Staszicu matematyka od zawsze utrzymuje się na wysokim poziomie. Nie dziwi więc, że dwie klasy, które przystąpiły do konkursu, odniosły tak spektakularny sukces.

Klasa III Bg (prowadzący nauczyciele matematyki: p. Anna Pękowska i p. Iwona Fietko) oraz klasa I mat-fiz (prowadzący nauczyciel matematyki: p. Marek Krasiński) reprezentowały szkołę w swoich kategoriach wiekowych.

Reklamy

Uczniowie musieli rozwiązać skomplikowane zadania wymagające gruntownej wiedzy z zakresu matematyki, wykazując się przy tym umiejętnościami analizy, logicznego myślenia i pracy zespołowej.

Dodatkowym utrudnieniem było opisanie jednego z zadań w języku angielskim, z czym także uczniowie poradzili sobie doskonale (w obydwu klasach wychowawcami są angliści: p. Joanna Lis – III Bg i p. Agnieszka Perkman – I mat-fiz).

 

Posiadana wiedza pozwoliła zdobyć następujące zaszczytne miejsca:

Kl. III Bg – 1 miejsce w województwie i 20 w Polsce (na 297 startujących klas gimnazjum)

Kl. I mat-fiz – 2 miejsce w województwie i 9 w Polsce (na 323 startujące klasy liceum i technikum)

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Nasi wygrani:

Kl. III Bg

1. Czajkowski Maciej Tomasz
2. Ejfler Grzegorz
3. Fila Karolina
4. Folusz Mikołaj
5. Juszczuk Piotr
6. Karcz Jagoda
7. Kicia Dominika
8. Korniak Jakub
9. Leśniak Jakub
10. Malinowska Agata
11. Nowosad Ada
12. Pasieka Emilia
13. Pudłowska Maja Anna
14. Skiba Damian
15. Skoczylas Wiktoria Sabina
16. Sokal Aleksandra
17. Staniak Małgorzata Maria
18. Sułkowski Patryk
19. Tomicka Aleksandra
20. Wikło Julia
21. Wilkos Kamil
22. Woś Jakub
23. Wójtowicz Anna Maria
24. Wroński Mikołaj Michał

 

Kl. I mat-fiz

1. Bartuzi Kamil
2. Bartuzi Kinga
3. Bobczuk Kinga
4. Daciuk Kamil
5. Domonik Arkadiusz
6. Fijołek Bartłomiej
7. Karcz Natalia
8. Konopko Jakub
9. Koszałko Klaudia
10. Krupa Mateusz
11. Kupiec Izabela
12. Naworol Tomasz
13. Niewiadomska Julita
14. Osiński Kacper
15. Otręba Sebastian
16. Perelmuter Piotr
17. Pędzik Agnieszka
18. Pieprzowski Karol
19. Pitus Małgorzata
20. Sądej Jagoda
21. Skrzypczak Bartłomiej
22. Skwarek Adam
23. Słowik Konrad
24. Stasiuk Emma
25. Szymański Jakub
26. Ślażyński Mikołaj
27. Tarnawski Paweł
28. Tlak Jakub
29. Tudryn Michał
30. Turek Tomasz
31. Tyszkiewicz Jacek
32. Walaś Amelia
33. Wąsowicz Karol
34. Wiśniewska Julia
35. Wrona Katarzyna
36. Zając Szymon
37. Zubko Dominik
38. Żukowska Anna

 

ZS nr 2