23 kwietnia 2024

Opłatek w Lumenie

Po raz 23 spotkali się na tradycyjnym opłatku członkowie Klubu Abstynenta LUMEN.

Klub działa obecnie, jako stowarzyszenie. Rozpoczął się właśnie 23 rok jego działalności. Posiada około 30 członków, jednak ponieważ preferuje rodzinny sposób spędzania czasu, liczba korzystających z jego działalności jest dużo większa.

Podwoje klubu (przypominam, że mieści się on na zapleczu plebanii przy kościele Św. Mikołaja), otwierane są codziennie o godzinie 17.00 i oczekują na wszystkich, nie tylko na członków.

Przy klubie znajduje się dodatkowo stół do tenisa stołowego i przyrządy do ćwiczeń. Wszystkich chętnych do skorzystania, członkowie klubu również serdecznie zapraszają.

Tegoroczny opłatek rozpoczął się Mszą Świętą, po czym członkowie klubu i zaproszeni goście, w tym duchowieństwo i przedstawiciele władz samorządowych, przenieśli się do świetlicy stowarzyszenia. Po kilku kolędach, do których melodię podawała siostra Dorota ze swoimi podopiecznymi, Pismo Święte i krótką homilię wygłosił ksiądz prałat Antoni Gawlik. Wszyscy złożyli sobie życzenia, połamali się opłatkiem i usiedli przy stole.

W czasie wieczerzy kolędowano dalej, a po jakimś czasie, telefonicznie z klubem połączyło się Katolickie Radio Zamość i przeprowadziło krótki reportaż na żywo z opłatka. Równocześnie w rewanżu, życzenia słuchaczom radia złożył zarówno prezes klubu, jak i burmistrz Wołowski.

W wigilii organizowanej przez Klub Abstynenta LUMEN, udział wzięli również zaproszeni specjalnie na tę okazję podopieczni Poradni Terapii Uzależnień.

zobacz zdjęcia >>