22 lutego 2024

Osadzeni z Hrubieszowa będą pracować w Zamościu (ZDJĘCIA)

5 kwietnia podpisano umowę dotyczącą odpłatnego zatrudnienia osadzonych z hrubieszowskiego zakładu karnego w zakładzie produkcyjnym OSM Krasnystaw w Zamościu.

Reklamy

5 kwietnia 2022 r. mjr Mariusz Sokół – dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie podpisał umowę dotyczącą odpłatnego zatrudnienia osadzonych z Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie, reprezentowaną przez prezesa Tadeusza Badacha i wiceprezesa Mirosława Fideckiego.

Firma jest największym producentem branży mleczarskiej w Naszym regionie. Wprowadza nowoczesne rozwiązania i technologie. Produkcja jest w całości zautomatyzowana, a firma przetwarza rocznie 160 mln litrów mleka w produkty końcowe, które później trafiają na półki sklepów w całej Polsce. Osadzeni będą pracować w Zakładzie Produkcyjnym w Zamościu. Zatrudnienie znajdzie docelowo 18 skazanych.

Reklamy

Zatrudnienie skazanych stanowi jedną z ważniejszych form oddziaływania na skazanych. Dzięki takiej formie oddziaływań osadzeni podwyższają kwalifikacje zawodowe, kształtują nawyk pracy, przygotowują się do życia w społeczeństwie oraz mają możliwość pomocy najbliższym i spłacania swoich zobowiązań. Praca jest najlepszym nauczycielem odpowiedzialności, sumienności i obowiązkowości, czyli cech niezbędnych dla zgodnego z obowiązującymi normami prawnymi i społecznymi funkcjonowania osadzonych już po opuszczeniu jednostki penitencjarnej – informuje hrubieszowski zakład karny. – Zatrudnienie odbywa się w ramach programu „Praca dla więźniów”, realizowanego przez Służbę Więzienną.

(info i fot. ZK Hrubieszów / opr. ppor. Magdalena Tywoniuk, zdjęcia: mł. chor. Damian Fedziuryna)


Zobacz też:

Odprawa roczna w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

Odprawa roczna w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)