Pierwsze miejsce hrubieszowskiej Akademii Staśka!

Zajęcia „Rosyjski na wesoło”, które odbyły się w marcu bieżącego roku w ramach „Akademii Staśka” w hrubieszowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Staszica zdobyły I miejsce w międzynarodowym konkursie „Русская речь – 2020”.

Reklamy

W listopadzie 2020 roku ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu „Русская речь – 2020”, który od lat ma na celu rozwój potencjału naukowego, metodycznego i twórczego nauczycieli, a także popularyzację i upowszechnianie najlepszych nowoczesnych technologii i metod nauczania języka rosyjskiego jako obcego.

Do jednej z trzech nominacji, zatytułowanej: „Najlepsze lekcje języka rosyjskiego” były zgłoszone zajęcia „Rosyjski na wesoło”, które odbyły się w marcu bieżącego roku w ramach „Akademii Staśka”. Analizie jury poddany został szczegółowy opis celów, zasobów oraz metod, wykorzystanych do nauki najmłodszych uczestników innowacyjnego projektu.

Reklamy

Doceniono metody aktywizujące, techniki multimedialne oraz kreatywne podejście, gdzie w centrum jest młodzież i to ona stymuluje proces uczenia się, jest sterem i okrętem. Rola nauczyciela sprowadza się do przygotowania zasobów, niezbędnych materiałów oraz zaaranżowania odpowiedniej atmosfery. Dzięki temu proces poznania (nauka) czerpie energię z ciekawych elementów, które zostały wyeksponowane lub celowo ukryte z myślą o tym, że uczestnicy zajęć na pewno je zauważą.

Komisja konkursowa przyznała I miejsce w danej kategorii oraz przekazała cenne nagrody: bezpłatny i nieograniczony dostęp do elektronicznej wersji multibooka „Привет, Россия!”, który zawiera interaktywne zadania z możliwością weryfikacji wyników oraz wbudowane ścieżki audio do wszystkich typów zadań; bezpłatny dostęp do jednej z największych bibliotek cyfrowych na świecie „MyBook” oraz bezpłatny kurs on-line dla nauczyciela: „Istotne aspekty w nauczaniu języka rosyjskiego jako obcego: nowe metody, trendy, innowacje”.

Bardzo się cieszymy, że została doceniona praca młodzieży oraz nauczycieli naszego liceum. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że podążamy w dobrym kierunku. Warto mieć niekonwencjonalne podejście i sięgać po nowoczesne techniki.

Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań „Akademii Staśka”, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z nagród.

­

Tekst opracowała: Neonila Pawluk

fot. LO Staszic


Zobacz też:

Akademia Staśka wyróżniona