22 lipca 2024

Piknik z Koziołkiem Matołkiem

„Kochany Koziołku Matołku z okazji urodzin i przybycia do naszego kochanego miasta Hrubieszowa życzę Ci dużo, dużo zdrowia i sił w wędrówce po różnych zakątkach świata… Aby Twoja malutka bródka i czerwone spodnie rozweselały dzieci zawsze. Mam nadzieję, że podoba Ci się tutaj i odwiedzisz Hrubieszów w przyszłym roku… Sto lat”

Reklamy

Takie życzenia składały dzieci Koziołkowi Matołkowi z okazji 80 urodzin. Okazją stał się Piknik z Koziołkiem Matołkiem zorganizowany w ramach obchodów Dni Miasta przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy wsparciu Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

29 czerwca 2013 r. na placu przed HDK, przez całe popołudnie, kadra biblioteki przebrana za bajkowe postaci prowadziła zabawy dla dzieci. Na Piknik osobiście przybył  Koziołek Matołek. Dzielnie uczestniczył w każdej zabawie, wręczał nagrody, bawił się bańkami mydlanymi, odwiedził swoich kuzynów: żywe kozy wypożyczone na czas świętowania.

Reklamy

            Pogoda dopisała, dlatego też zainteresowanie wydarzeniem przerosło oczekiwania organizatorów. Dzieci bawiły się w odkrywców biblioteki, za co otrzymywały medale (wydano ponad 150 medali), mogły malować buzie, poznać gry i zabawy w jakie grali ich rodzice i dziadkowie, a gdy się zmęczyły mogły odpocząć w kąciku „czytaczy bajek”. Były też wielkie bańki mydlane, a przede wszystkim zabawy animacyjne na placu, z chustą Klanzy, łowieniem rybek oraz dawnymi grami typu „Raz, dwa, trzy… Baba Jaga patrzy”.

            Imprezie towarzyszyły też konkursy: plastyczny „Zapraszam Koziołka Matołka do Hrubieszowa” (120 prac)  oraz konkurs na życzenia urodzinowe dla Koziołka Matołka, których fragment zamieszczono we wstępie (ok. 80 kartek urodzinowych); nagrody w obu konkursach osobiście wręczał Koziołek.

Reklamy

            Wydarzenie mogło osiągnąć takie ramy  dzięki otwarciu na działania biblioteki: Burmistrza Miasta, Spółdzielczego Klubu Kultury ”Słoneczko”, hurtowni papierniczej „Vidok”, lodziarniom „Bazylek”, Duławscy, „Piccolo”, ciastkarni „Kraina Ciast i Tortów”, pizzerii „Soprano”, Apteki M. Dudzińskiego (i in.), „Subnetu”, p. Wojciecha Ciesielczuka. To ludzie, instytucje, darczyńcy, którzy przyczynili się do sukcesu Pikniku z Koziołkiem Matołkiem.

 

Info i fot. MBP Hrubieszów

 

Więcej zdjęć: