Po przetargu na schetynówkę

Hrubieszów

Reklamy

Jeszcze w tym miesiącu w Hrubieszowie rozpocznie się realizacja pierwszej w mieście „schetynówki”, czyli budowa dróg i parkingów w osiedlu Basaja. We wtorek 24 maja podpisano umowę z wykonawcą robót, który ma je przeprowadzić w ciągu 6 miesięcy.

W osiedlu Basaja powstanie 5 nowych dróg. Ulice: Różana, Makowa, Fiołkowa i Konwaliowa będą wyłożone asfaltem, a wzdłuż nich drogowcy ułożą chodniki. Natomiast ul. Pobereżańska, na całej szerokości zostanie wybudowana z kostki i będzie jednym ciągiem pieszo-jezdnym, przeznaczonym zarówno dla pojazdów jak i pieszych. Wszystkie nowe ulice zostaną oświetlone i oznakowane.

W ramach tej samej inwestycji w Hrubieszowie powstanie też prawie 80 miejsc do parkowania. Zostaną one przygotowane w jednej z najbardziej zatłoczonych części miasta, przy ulicach: Polnej i Mickiewicza, gdzie znajdują się m.in.: szkoła podstawowa z gimnazjum, zajazd i przychodnia zdrowia.

Wszystkie prace mają być wykonane do końca października.

Inwestycja będzie kosztować prawie 4 miliony 900 tysięcy złotych, z czego samorząd zapłaci tylko połowę. Na resztę miasto pozyskało środki w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

***

Źródło:
www.ias24.eu