Podsumowanie powiatowego plebiscytu sportowego

Niedawno w Hrubieszowie odbyło się podsumowanie XI Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego za rok 2009. Historycznymi liderami są Rafał Fedaczyński wśród zawodników i Antoni Czerniak u szkoleniowców. A jak było w 1968 r., chcesz wiedzieć – otwórz i popatrz.

Reklamy

Zasadą poniższej kolejności jest ilość zdobytych punktów z każdego plebiscytu.

Podsumowanie powiatowego plebiscytu sportowego

Zawodnicy:
1. FEDACZYŃSKI RAFAŁ Unia Hrubieszów LA 80 pkt. – 9x
2. MIZDAL EWA Unia Hrubieszów PC 46 – 6
3. DĄBROWSKA SYLWIA Unia Hrubieszów LA 29 – 4
4. PACZAŁA JUSTYNA Unia Hrubieszów LA 29 – 4
5. KERN ARTUR Unia Hrubieszów LA 28 – 4
6. LALIK SYLWIA Unia Hrubieszów PC 26 – 4
7. TETERYCZ ANETA Unia Hrubieszów LA 25 – 5
8. WĄSIEL MAREK Unia Hrubieszów LA 23 – 3
9. PIETRUSIŃSKI ERYK Kryształ Werbkowice Tr. sił. 19 – 2
10. PACZAŁA EWA Unia Hrubieszów LA 15 – 2
11. KUROWSKI RAFAŁ Kryształ Werbkowice Tr.sił. 15 – 2
12. BEŁZ KAMIL Unia Hrubieszów LA 14 – 2
13. ŚLIWIŃSKA ANNA Kryształ Werbkowice Tr. sił. 13 – 2
14. KRYGIEL PATRYK Unia Hrubieszów PN 13 – 2
15. MUZYCZUK MAŁGORZATA Unia Hrubieszów LA 12 – 3
16. LEBIEDOWICZ KAMIL Unia Hrubieszów LA 11 – 2
17. MACHOMETA MONIKA Grześ HrubieszówUN 11 – 2
18. WĄSIEL JÓZEF Unia Hrubieszów LA 9 1
19 LEBIEDOWICZ MARCIN Unia Hrubieszów PN 9 – 1
20. ONKIEWICZ ADAM Unia Hrubieszów PN 8 – 2
21. ŚLĄZAK MATEUSZ Unia Hrubieszów PN 8 – 1

Łącznie laureatów 61.
Kolejno: miejsce, nazwisko, imię klub, dyscyplina, ilość punktów, ile razy laureat

Trenerzy:
1. CZERNIAK ANTONI UNIA HRUBIESZÓW P. C. 41 pkt. – 10x
2. KITLIŃSKI MAREK UNIA HRUBIESZÓW L. A. 30 – 7
3. TARNAWSKI LESZEK UNIA HRUBIESZÓW P. C. 26 – 8
4. KULCZYŃSKI ANDRZEJ UNIA HRUBIESZÓW L. A. 22 – 7
5. MUZYCZUK MAŁGORZATA UNIA HRUBIESZÓW L. A. 10 – 5
6. PIETRUSIŃSKI ERYK KRYSZTAŁ WERBKOWICE TR.SIŁ. 6 – 2
7. SZUPER MIROSŁAW UNIA HRUBIESZÓW PN 6 – 2
8. DĄBROWSKI KRZYSZTOF GRZEŚ HRUBIESZÓW UNIH. 4 – 1
9. NOWAK MARCIN UNIA HRUBIESZÓW PN 3 – 1

Łącznie laureatów 18.
Kolejno: miejsce, nazwisko, imię klub, dyscyplina, ilość punktów, ile razy lauret

Plebiscyt organizuje od 1999 r. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie i Dziennik Wschodni oddział zamojski. Ciekawe czy za rok nastąpią jakieś zmiany w tych zestawieniach?

Z dalszej historii plebiscytów hrubieszowskich:

Jako pierwsi plebiscyt w powiecie hrubieszowskim przeprowadzili działacze powiatowego zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych za rok 1968 i dotyczyły zawodników tylko tego zrzeszenia. Wyniki ogłoszono na balu w Podhorcach, kolejność:

1. Jacek Urbanowicz – la, LZS Hrubieszów,
2. Henryk Lebiedowicz – la, LZS Turkowice,
3. Jan Skierski – ts, LZS Huczwa Podhorce,
4. Danuta Miaskowska – la, LZS Hrubieszów,
5. Danuta Cieślicka – pr, la, LZS Turkowice,
6. Stanisław Poziomkowski – la, pc, LZS Turkowice,
7. Bolesław Prochacki – pc, LZS Zieloni Hrubieszów,
8. Marek A. Kitliński – la, LZS Hrubieszów,
9. Teodozja Połeć – la, LZS Turkowice,
10. Tadeusz Ciesielczuk – pr., LZS Hrubieszów.

***

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Małgorzata Muzyczuk, jako jedyna kobieta była laureatką w obu kategoriach rywalizacji plebiscytu.