Podziękowania od Jurka Owsiaka

Nadbużański Oddział Straży Granicznej otrzymał podziękowania za czynny udział w XIX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklamy

Przypomnijmy – funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej aktywnie włączyli się w XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, organizując stoiska i wystawy sprzętu w Lublinie, Chełmie oraz Hrubieszowie, gdzie odbywały się główne koncerty „Orkiestry”. Przy stoiskach, prezentowane były pojazdy SG, w tym pojazd do obserwacji z kamerą termowizyjną. Na miejscu obecni byli umundurowani funkcjonariusze, którzy prezentowali broń oraz sprzęt używany w codziennej służbie. Dodatkowo w przejściach granicznych, prowadzone były przez wolontariuszy oraz harcerzy – kwesty na rzecz WOŚP.

Reklamy

Straż Graniczna, w miarę posiadanych możliwości na co dzień stara się także nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona niezbędna. Często współdziała w tym zakresie z innymi służbami podejmującymi działania ratownicze – takimi jak Policja czy Państwowa Straż Pożarna. Dotyczy to przede wszystkim klęsk żywiołowych takich jak sroga zima, powódź czy też zapewnienia ładu i porządku publicznego na pograniczu. Współdziała również w indywidualnych przypadkach, dotyczących poszukiwania osób zaginionych, utonięć, przeciwdziałania i zwalczania przestępczości. W tego typu sytuacjach, w zależności od potrzeb, oprócz osobistego zaangażowania ludzi, wykorzystywany jest sprzęt lądowy, powietrzny i wodny. Często, w działaniach ratowniczych, nieocenione wprost zasługi oddają również psy służbowe. Każda akcja, zakończona sukcesem – to dla nas wielka satysfakcja.

***

Źródlo:
NOSG