20 kwietnia 2024

Policjanci u dzieci w Kozodawach

Policjanci hrubieszowskiej komendy odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kozodawach. Wizyta dotyczyła bezpieczeństwa na drodze, agresji, przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne i przejawy demoralizacji.

Hrubieszowscy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Kozodawach. Najpierw odwiedzili przedszkolaki i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie na drodze – prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, bezpiecznym poruszaniu się w miejscach nieoświetlonych. Omówiony został również temat unikania kontaktów z osobami obcymi.

Następnie funkcjonariusze spotkali się ze starszymi dziećmi uczniami Szkoły Podstawowej. Tym razem poruszony zastał temat przemocy rówieśniczej, omówiono katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Wyjaśniono zakres odpowiedzialności nieletnich oraz jakie środki wychowawcze może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich, za popełnione czyny karalne i przejawy demoralizacji. Omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wyjaśniono, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna.

­

źródło i fot. KPP Hrubieszów


Zobacz też:

Waldek Kondraciuk – Bo jedni chcą pokoju [WIDEO]

Waldek Kondraciuk – Bo jedni chcą pokoju [WIDEO]


Zerknij na Instagram →