Pomoc dla ofiary wypadku

Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie organizuje zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Andrzeja Raczyńskiego, poszkodowanego w wypadku samochodowym. Kwesta odbędzie się w hrubieszowskich marketach w piątek i sobotę 27 i 28 kwietnia.

Reklamy

Wszystkie środki zostaną przekazane rodzinie wieloletniego funkcjonariusza Straży Granicznej, który w listopadzie 2006 roku uległ wypadkowi samochodowemu. Mężczyzna mieszka razem z żoną i trójką dzieci w Strzyżowie w gminie Horodło. 

Wskutek wypadku Andrzej Raczyński doznał urazu wielonarządowego z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Obrażenia były tak poważne, że przez pół roku był w śpiączce, a lekarze nie dawali szans na przeżycie. Dzięki determinacji najbliższych mężczyzna odzyskał przytomność, ale obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Ma sparaliżowaną prawą stronę ciała, problemy z równowagą i mową. Był już na kilku rehabilitacjach, które doprowadziły do poprawy stanu zdrowia, ale powrót do większej sprawności wymaga kolejnych zabiegów. Niestety uraz Andrzeja Raczyńskiego, zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia, jest przedawniony i na dalszą rehabilitację w ramach NFZ musiałby czekać około dwóch lat, a koszty zabiegów w ośrodkach komercyjnych są bardzo wysokie. Mężczyzna chciałby skorzystać z zabiegów wykonywanych przy użyciu lokomatu. W ubiegłym roku był na takiej rehabilitacji w ośrodku koło Bydgoszczy. Efekty były bardzo dobre, lekarze zalecili kontynuację leczenia, ale koszt miesięcznego turnusu to prawie 10 tysięcy złotych, a rodziny poszkodowanego nie stać na taki wydatek. Utrzymuje się bowiem jedynie z jego renty oraz zasiłku pielęgnacyjnego. Na razie otrzymuje go żona, która musiała zrezygnować z pracy, by zająć się mężem. 

Dlatego zwraca się z prośbą o przekazywanie choćby drobnych datków, podczas zbliżającej się zbiórki. 


Źródło: ias24.eu