19 czerwca 2024

Pożar silosu w Dobromierzycach. W akcji gaśniczej uczestniczyło 22 strażaków [ZDJĘCIA]

Dziś po północy doszło do pożaru suszarni na zboże w miejscowości Dobromierzyce.

Reklamy

– W dniu 14.10.2022 roku o godzinie 00:53 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze suszarni na zboże – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z hrubieszowskiej KPPSP. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, zastano pożar suszarni wypełnionej około 20 tonami kukurydzy. Silos wyposażony w piec na słomę, w całości objęty był ogniem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się suszarnię. Po rozstawieniu podestu samochodu SHD-25, podano kolejny prąd wody z góry do wnętrza suszarni. Po przytłumienia ognia, przystąpiono do opróżniania i przelewania kukurydzy znajdującego się w suszarni.

W akcji na miejscu zdarzenia interweniowało 6 zastępów Straży Pożarnej: 3 jednostki JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Werbkowice, OSP Wronowice, OSP Podhorce – łącznie 22 strażaków.

Reklamy

­

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – była nieszczelność pieca na słomę, usytuowanego przy suszarni. Interwencja trwała 5 godzin i 47 minut.

Reklamy

­


ZDJĘCIA:

źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. Michał Puszek


Zobacz też:

Pożar w magazynie w Werbkowicach [ZDJĘCIA]

Pożar w magazynie w Werbkowicach [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →