Pożyczki bez zaświadczeń – jak to działa?

Pożyczki bez zaświadczeń to wygodne, proste i bezpieczne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że brak konieczności przedstawiania dokumentów nie oznacza, że twoja sytuacja finansowa nie zostanie zweryfikowana podczas oceny wniosku. 

Pożyczki bez zaświadczeń – przez Internet, telefon, SMS

Pożyczka bez BIK – czy to możliwe?

Pożyczki bez zaświadczeń – przez Internet, telefon, SMS

Pożyczki na dowód to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie w przypadku osób, które wnioskują o niewielką pomoc finansową, zależy im jednak na uzyskaniu jej w możliwie najkrótszym czasie. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele tego typu rozwiązań – https://pozyczkuj.pl/pozyczki-na-dowod-osobisty-ranking-najlepszych-ofert-pozyczkowych/. Część z nich proponuje bardzo atrakcyjne warunki finansowania, często pojawia się oferta pierwszej pożyczki „za darmo” z RRSO 0%. Ranking pożyczek na dowód pokazuje wyraźnie, że oferty te często są równie atrakcyjne, a nawet bardziej korzystne niż kredyty w banku. Pożyczki bez zaświadczeń to rozwiązanie, po które sięgają przede wszystkim osoby:

  • które uzyskują dochód przede wszystkim na podstawie umów zleceń, umów o dzieło, emerytur, rent, zasiłków, stypendiów,

  • którym zależy na błyskawicznym rozpatrzeniu wniosku (w wielu przypadkach jest to około 15 minut),

  • które nie chcą składać do wniosku szeregu dokumentów, potwierdzeń zarobków, zależy im na maksymalnym ograniczeniu biurokracji,

  • które chcą skorzystać z możliwości szybkiego złożenia wniosku przez Internet lub telefon, bez konieczności udawania się do siedziby banku.

Wybierając pożyczkę bez zaświadczeń, trzeba oczywiście zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Najlepiej wybierać oferty od sprawdzonych firm pozabankowych, które na polskim rynku cieszą się uznaniem ze strony klientów.

Pożyczka bez BIK – czy to możliwe?

Pożyczki pozabankowe z reguły opierają się na analizie informacji podanych we wniosku wypełnionym przez pożyczkobiorcę. Nie oznacza to jednak, że firma pożyczkowa cię nie weryfikuje. Podczas analizy wniosku sprawdzany jest twój profil w BIK oraz w bazach dłużników. Możesz więc być pewny, że jeśli masz jakieś niespłacone zobowiązania, informacja o tym pojawi się w twoim profilu. Nie zawsze musi to oznaczać decyzję odmowną, natomiast jednak często tak się dzieje. Rozwiązaniem dla osób zadłużonych jest pożyczka na dowód bez BIK. Pożyczka taka z reguły ma mniej atrakcyjne warunki finansowe, natomiast podczas weryfikacji twojego wniosku nie sięga się po dane z BIK, weryfikacja odbywa się na podstawie formularza lub innych (mniej szczegółowych baz). Rezygnacja przez firmę pozabankową z kontroli twojego profilu w BIK natychmiast zwiększa szanse na przyznanie pożyczki. Oczywiście nie daje 100% gwarancji, ponieważ w przypadku naprawdę dużych zadłużeń, informacja o nich pojawi się z pewnością także w innych bazach i będzie niemożliwa do zignorowania przez firmę pożyczkową.

(tekst i fot. mat. partnera)