22 lutego 2024

Programowanie nie tylko dla chłopaków – wywiad z uczennicą Technikum New Technology

Natalia Naklicka – uczennica klasy pierwszej oraz stypendystka „Lubelskiej kuźni talentów” – stypendium naukowego Marszałka Województwa Lubelskiego. Interesuje się programowaniem oraz nowymi technologiami.

Reklamy


Czym kierowałaś się przy wyborze Technikum New Technology w Zamościu?

– Wybierając szkołę, kierowałam się przede wszystkim tym, czy spełnia ona moje wymagania, czy będę się w niej rozwijać. Gdy trafiłam na Technikum New Technology, zobaczyłam, że ma ono w swojej ofercie kierunki bardzo przyszłościowe oraz przedmioty innowacyjne. To bardzo przykuło moją uwagę i sądzę, że był to bardzo dobry wybór.

Reklamy

Co Ci się najbardziej podoba w Technikum New Technology w Zamościu?

– W Technikum New Technology najbardziej podoba mi się podejście nauczycieli do uczniów oraz sam sposób przekazywania nam wiedzy. Nauczyciele są naprawdę niesamowici oraz poziom nauczania jest wysoki. Ponadto mamy zajęcia z e-sportu, przez co rozwijamy swoje zainteresowania.

Jak Technikum New Technology rozwija Twoje pozaszkolne zainteresowania/ hobby?

– Tak, jak wspomniałam wcześniej, w szkole mamy zajęcia e-sportowe. Dzięki nim rozwijamy swoje pozaszkolne zainteresowania oraz uczymy się nowych umiejętności w grach na treningach po lekcjach. Jest to ogromną zaletą technikum. Przy technikum istnieje również drużyna robotyczna New Tech Team 7570, dzięki niej mamy szanse poznawać świat, uczyć się nowych rzeczy przydatnych np. przy zakładaniu firmy.

Jakie miałaś wątpliwości idąc do technikum i konkretnie do naszego technikum? Czy te wątpliwości zostały rozwiane?

– Idąc do Technikum New Technology miałam świadomość, że mogę być jedyną dziewczyną w klasie i miałam wątpliwości do tego, czy klasa mnie zaakceptuje. Moje wątpliwości zostały rozwiane, ponieważ świetnie dogaduję się z klasą. Oprócz tego nie byłam pewna, czy poradzę sobie na tym kierunku, mimo że interesuję się takimi rzeczami. Jednak nasz nauczyciel programowania Pan Paweł wszystko tłumaczy tak, żeby każdy był w stanie zrozumieć. Do każdego ucznia także podchodzi indywidualnie, jeśli czegoś nie rozumiemy, mamy możliwość zostać po lekcjach na zajęciach dodatkowych. Utwierdziłam się również w przekonaniu, że programowanie jest nie tylko dla chłopaków.

Czy szkoła spełniła Twoje oczekiwania? 

– Tak, jak najbardziej. Nauczyciele są wspaniali, zawsze pomagają i tłumaczą, jak nie rozumiemy niektórych rzeczy. Ponadto zajęcia są ciekawe. Rozrywką są np. zajęcia z e-sportu, które każdy uwielbia. Wycieczki, które organizuje szkoła, także są interesujące i związane z naszym zawodem, dzięki czemu dowiadujemy się wiele przydatnych rzeczy.

 

***

 

Technikum New Technology w Zamościu kształci na kierunkach: Technik Programista, Technik Informatyk z innowacjami do wyboru: E-sport, Robotyka, Infulencer.

www.newtech.edu.pl

sekretariat@newtech.edu.pl

Tel. 690 547 578