Przedszkole Nr 3 w Staży Granicznej

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Dnia 16.06.2010 dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 przy ul. Grotthusów 1 udały się na wycieczkę do placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie.

Na miejscu przywitał je jeden z funkcjonariuszy, który towarzyszył im przez cały czas i był ich przewodnikiem po placówce.

Przedszkolaki zwiedziły ogromny hangar, gdzie zobaczyły na własne oczy helikopter Straży Granicznej. Potem przewodnik zaprowadził je do psów służbowych – tam inny funkcjonariusz opowiedział dzieciom o pracy zwierząt w Straży Granicznej, a następnie udały się w miejsce, gdzie mogły zobaczyć pokaz ich tresury.

Nasze przedszkolaki przeszły do działu kryminalistyki, tam pracujący funkcjonariusz opowiedział im o swojej pracy, a także pozwolił dzieciom, aby zrobiły odciski swoich linii papilarnych. Na koniec funkcjonariusz – przewodnik zaprowadził dzieci na strzelnicę, tam kierownik strzelnicy pokazał broń, którą posiada na wyposażeniu Straż Graniczna.

Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wycieczki i chociaż były zmęczone, wcale nie myślały o leżakowaniu. Jeszcze długo po powrocie dzieliły się swoimi wrażeniami. Widać było, że dla nich było to naprawdę niesamowite wydarzenie, które długo pozostanie w ich pamięci.

W imieniu Pani Dyrektor, całej Rady Pedagogicznej, a przede wszystkim w imieniu naszych dzieci składam serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie za zorganizowanie tak wspaniałej i atrakcyjnej wycieczki.

Info i foto:
Przedszkole nr 3 przy ul. Grotthusów

zobacz zdjęcia »