25 czerwca 2024

Przekazanie obowiązków dowódcy jednostki wojskowej

W dniu 25.01.2011 r. w Jednostce Wojskowej 4055 w Hrubieszowie odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Dowódcy 2 hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „HUBALA”.

Reklamy

Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście w tym władze administracyjne i samorządowe powiatu i miasta Hrubieszowa, zaprzyjaźnieni dowódcy jednostek wojskowych, księża kapelani jednostki oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Reklamy

Meldunek o zdaniu i przyjęciu obowiązków dowódcy 2 pułku rozpoznawczego przyjął Szef Sztabu Zastępca Dowódcy Wojsk Lądowych Panu gen. dyw. Andrzej MALINOWSKI, który podziękował za bardzo dobre kierowanie jedną z najlepszych jednostek Wojsk Lądowych, a w szczególności za udział żołnierzy pułku w misji w Afganistanie oraz życzył Panu płk. Sławomirowi DUDCZAKOWI żołnierskiego szczęścia na nowym stanowisku służbowym tj. Szef Sztabu 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

Reklamy

Przyjmującemu obowiązki dowódcy Panu płk. Piotrowi BIEŃKOWI Pan generał życzył powodzenia i samych sukcesów podczas dowodzenia 2 pułkiem w Hrubieszowie. Protokół zdania i objęcia obowiązków został podpisany w Sali Tradycji 2 pułku rozpoznawczego, gdzie Pan Generał dokonał wpisu w księdze pamiątkowej.

Na zakończenie uroczystość wykonano pamiątkowe zdjęcie.

***

Tekst i foto:
2 pr w Hrubieszowie