24 lipca 2024

Rękawice domowe – czym się kierować przy ich zakupie?

W wykonywaniu szeregu prac domowych potrzebne są odpowiednie środki ochronne. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują rękawice domowe. Są to produkty wielorazowego użytku, które chronią delikatną skórę dłoni przed uszkodzeniami oraz działaniem środków chemicznych czy też przed groźnymi bakteriami.

Reklamy

 

Przed zakupem rękawic domowych trzeba kierować się ich przeznaczeniem (które opisuje zwykle także producent), rozmiarem, a także tym, że w niektórych z nich można znaleźć specjalne rozwiązania, które dodatkowo chronią  dłonie.


Wykorzystanie rękawic domowych

Reklamy

Rękawice domowe dzięki wytrzymałym materiałom, odpornym na działanie czynników zewnętrznych, doskonale sprawdzają się przy takich czynnościach jak:

– sprzątanie łazienki i kuchni,

Reklamy

– sadzenie i przesadzanie roślin oraz przycinanie krzewów,

– mycie samochodu,

– pielęgnacja zwierząt.

Wystarczy zakupić rękawice o odpowiednim przeznaczeniu, kierując się informacjami podanymi przez producenta. Dzięki temu taki produkt doskonale sprawdzi się przy konkretnej czynności.


Rękawice domowe i ich rozmiary

Rękawice do użytku domowego, podobnie jak różnego rodzaju elementy garderoby, posiadają swoje rozmiary. Oznaczane są one zwykle w klasyczny sposób (S, M , L).

Przed zakupem rękawic warto sprawdzić ich wymiary podane przez producenta w centymetrach lub też, jeśli istnieje taka możliwość, założyć je na ręce.

Pomimo podobnego oznaczenia może się bowiem okazać, że dwie pary rękawic będą się różniły w tej kwestii między sobą. Dzięki dokładnemu zmierzeniu rękawic wybierze się zatem produkt, który będzie dobrze dopasowany do dłoni.


Grubość rękawic

Przed zakupem rękawic wykorzystywanych do czynności domowych lub w ogrodzie, warto zwrócić uwagę na ich grubość. Decyduje ona często o precyzji pracy.

Tam, gdzie ważna jest jak największa ochrona dłoni (np. przy sprzątaniu łazienki, pracach kanalizacyjnych), warto zdecydować się na cięższe rękawice o dużej grubości, z kolei tam, gdzie duże znaczenie ma swoboda ruchu, dobrym rozwiązaniem będą cienkie rękawice nieprzekraczające swoją grubością kilkunastu milimetrów.


Dodatkowa ochrona dłoni

Niektóre odmiany rękawic domowych zostały tak zaprojektowane, że dodatkowo chronię dłonie. Ciekawym rozwiązaniem stosowanych w rękawicach jest np. wyściółka bawełniana lub wyściółka nasączona rumiankiem.

Dzięki niej skóra dłoni nie ulega zniszczeniu nawet w trakcie intensywnych prac wykonywanych w ogrodzie. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają wrażliwą skórę, są rękawice hipoalergiczne niewywołujące alergii. Sprawdzą się one wśród osób, które na co dzień borykają się z problemami tego typu.

 

fot. mat. sponsora