23 maja 2024

Rozmawiali o drogach. Samorządowcy z Ukrainy odwiedzili Hrubieszów

30 stycznia 2017 r. przedstawiciele ukraińskich samorządów z Nowowołyńska i Włodzimierza Wołyńskiego uczestniczyli w wizycie studyjnej w Urzędzie Miasta w Hrubieszowie w celu wymiany doświadczeń związanych z zarządzaniem infrastrukturą drogową.

 

Samorządowcy i pracownicy z Ukrainy spotkali się z przedstawicielami Urzędu Miasta w osobach Burmistrza Tomasza Zająca, Kierownika Miejskiej Służby Drogowej i Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego.

Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego tematu infrastruktury drogowej, m.in. technologii używanych w mieście przy remontach, odśnieżaniu, utrzymaniu czystości dróg i kosztów utrzymania.

W spotkaniu wzięli udział Oljeksandr Stjepancow Pierwszy Zastępca Przewodniczącego Wołyńskiej Obwodowej Państwowej Administracji, Iwan Mirka Kierownik Departamentu Infrastruktury i Turystyki Wołyńskiej Obwodowej Państwowej Administracji, Wiktor Dowhoponyuk Zastępca Kierownika Departamentu Infrastruktury i Turystyki Wołyńskiej Obwodowej Państwowej Administracji, Wiktor Fiszczuk Kierownik Zarządu Mieszkaniowo-Komunalnego Gospodarstwa i Budownictwa Wykonawczego Komitetu Rady Miejskiej Włodzimiesza Wołynskiego, Jarosław Matwijczuk, Olga TrigubWołodimir Rożjeljuk i Ljubow Sats.


źródło i fot. UM Hrubieszów